Tether gibi Stabilcoinler, Kripto Para Ticaretini Kolaylaştırıyor mu?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Stablecoinler, kripto para birimi dünyasına yeni kullanıcılar ve traderler için basamak sağlamada önemli bir rol oynuyor. Ancak, kuruluşlarından bu yana kripto para ve ikincil piyasalar üzerindeki etkileri konusunda tartışmalara giriliyor ve bu süreç hala devam ediyor.

On the Brink podcast’inin son bölümünde, uluslararası finans ve makroekonomi ve kripto para birimlerine odaklanan ve arbitraj davranışının nasıl açıklandığını tartışan Warwick Business School’da Finans Yardımcı Doçenti olan Ganesh Viswanath-Natraj Urgan, şöyle söyledi,

“İlk hipotezimizden biri, Tether hazinesinden ikincil pazara gördüğümüz tüm bu akışların aslında basit bir arbitraj tarafından yönlendirildiğiydi.”

Tether gibi istikrarlı paralar söz konusu olduğunda, piyasada iki taraflı bir dağıtım sistemine sahip olduklarını ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine erişim sağlayan bir araç para birimi olarak nasıl önemli bir rol oynadıklarını kaydetti. Şöyle devam etti,

“İlginç bir şekilde, stabil coinlerin iki taraflı bir dağılımı var. Böylece primlerde ve indirimlerde alım-satım yapabiliyorlar. Bunun birkaç nedeni var, ancak odaklanmamızın ana nedeni, araç para birimi olarak kullanışlılığı ve araç para birimi ile kastettiğimiz Tether’in, amacının kripto para alışverişini kolaylaştırmak olmasıdır. ”

stabilcoins bitcoin

Kaynak: Coinmetrics.io

Yılın başlarında Bitcoin’in fiyatı, şu anda meşhur Kara Perşembe çöküşü sırasında büyük ölçüde düştüğü için, Tether gibi istikrarlı paralara olan talep prim ile birlikte arttı. Yakın tarihli bir Coinmetrics raporu şunu vurguladı:

“COVID-19’un küresel pazarlar üzerindeki etkisi görünmeye başladığı zaman boyunca tüm stabilcoinlerin, Coin Metrics tarafından takip edildiği üzere arzı artmaya başladı (S&P tüm zamanların en yüksek seviyesi 19 Şubat’taydı). Görünüşe göre, Bitcoin’in büyük düşüşünden sonra stabilcoin arzındaki artış arttı. ”

Natraj, Bitcoin’in fiyatı, üçüncü yarılanmadan sonra BTC’nin fiyat yükselişinin yaygın spekülasyonuyla birlikte düştüğünde, birçok yeni yatırımcının bunu harekete geçme ve Tether gibi stabilcoinlere girmeyi tercih etme fırsatı olarak gördüğünü belirtti. Şöyle de ekledi,

“Bitcoin yarılanması bu yıl içinde olacak ve onlar [yatırımcılar] Bitcoin fiyatının artmasını bekliyor. Dolayısıyla, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin satın almalarını sağlamak için şimdi Tether’in sayısını artırıyorlar. Bu son derece kabul edilebilir ve gizli anlaşma ya da herhangi bir şey içermiyor. ”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster