arama

Tesla Yatırımı Yapıp açığa satanlar 8.3 milyar dolar kaybetti!

Tesla

Tesla Yatırımı – Tesla’nın hisselerindeki devasa artış sürerken S3 Partners’ın düşüş beklentisi ile pozisyona giren yatırımcıların yılın başından beri 8.3 milyar dolar kaybettiğini açıkladı.

S3 Partners’ın verilerine göre, Tesla’nın hisselerinin düşeceği beklentisi ile pozisyona giren yatırımcılar, yılın başından bu yana 8.3 milyar dolar kaybetti ve bu kayıpların yaklaşık 2.5 milyar doları sadece dünkü artışlardan kaynaklanıyor.

Tesla Yatırımı
Elon Musk

S3, Tesla’da diğer ABD hisselerine kıyasla daha fazla açığa satışçı (short seller) bulunduğunu belirtiyor.

Son birkaç günde baş döndürücü bir şekilde değer kazanan Tesla hisseleri, bugün de yükselmeye devam ediyor. Dolayısıyla, bugün itibari ile açığa satış yapan borsacıların kaybı, S3 Partners’ın açıkladığı verilerden çok daha büyük olabilir.

Dünü 780 dolar seviyesinde kapatan TSLA, bugün 940 dolara kadar çıktı. Şirketin hisseleri, Ağustos ayının sonlarından bu yana yüzde 370, yılın başından beri de yüzde 124 yükseldi.

Tesla Yatırımı
Grafik

Tesla Yatırımı ve Bitcoin

Hisselerdeki devasa artış, Tesla’nın 2017 yılındaki Bitcoin ile karşılaştırılmasını da beraberinde getirdi. Bu karşılaştırmayı yapanlardan biri de aynı zamanda bir kripto para yatırımcısı olan milyarder isim Michael Novogratz’tı.

Şimdi Tesla’nın zirveden bu yana önemli ölçüde değer kaybeden Bitcoin ile aynı kaderi yaşayıp yaşamayacağı merakla bekleniyor.

Tesla ,Elon Musk Bitcoin ve Nakit Para Üzerine

Musk, bir bütün olarak kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini ve yasadışı faaliyetlere karıştıkları iddialarını detaylandırdı.

“Bu tür durumlar kripto topluluklarını kızdırıyor, ancak yasalar dengesinde olmayan işlemler var. Ve belli ki, farklı ülkelerde birçok yasa var. Ve normalde, bu işlemler için nakit kullanılır. Ancak, yasa dışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için, yasal işlemlerde de nakit kullanılmalıdır. Yasa dışıyı yasala bağlayacak bir köprüye ihtiyacınız var ve Kripto burada devreye giriyor. ”

Ayrıca, bazen hükümetler yasadışı olarak çok fazla işlem gerçekleştirdiğinden, kripto para birimlerini yargılamadığını belirtti:

“Bu bazen kripto hakkında yargılanıyormuşum gibi algılanıyor, ama aslında — yasa dışı olan ve yasadışı olmaması gereken birçok şey var. Sanırım bazen hükümetlerin çok fazla kanunu var. Yasa dışı olan çok şeyleri olmamalı. ”

Bununla birlikte, rolü nihayetinde azaldığından nakit için daha az kullanım olduğunu da kaydetti. “Nakit kullanmak giderek zorlaşıyor, bazı yerlerde nakit bile kullanamıyorsunuz” dedi.

Daha fazla Bitcoin Haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap