Tesla Bitcoinlerini Satmadı mı ? | Elon Musk “ikiyüzlülükle” Eleştiriliyor

tesla
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk fiziksel kripto para borsalarından birinin kurucusu, Tesla CEO’sunun elektrikli otomobil firmasının Bitcoin’i (BTC) bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bırakacağını açıklamasının ardından Elon Musk’ın yüzüne ikiyüzlülük olarak algıladığı şeyi çarptı.

Musk’a yöneltilen ikiyüzlülük suçlamaları, Tesla’nın bilançosunda yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’in kaldığı gerçeğinden kaynaklanıyor. Musk, Tesla’nın Bitcoin kullanarak araç alımlarını askıya aldığını açıkladığı son tweetinde Bitcoin’in enerji tüketimini eleştirmişti.

Musk’ın aniden tersine dönmesi Tesla’nın Birleşik Devletler’deki müşterilerden Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurarak büyük haber vermesinden sadece altı hafta sonra geldi. Ancak NYC’deki Bitcoin Center’ın kurucusu ve Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos’a göre, Tesla’nın bilançosunda 1 milyar doların üzerinde Bitcoin varlığı, Musk’ın hala kirli bir çevre tehlikesi olarak gördüğü şeyden kar elde etmeye istekli olduğu anlamına geliyor.

Spanos şunları söyledi:

Eğer Bitcoin, elektrikli araçları için ödeme olarak kabul edemeyecek kadar kirliyse, onu kullanan herkesin kar elde etmek için” hodl “yapmak için çok daha kirli olması gerektiği konusunda Elon’a meydan okuyorum.

Spanos, ABD’li politikacının Joe Biden’in İklim için Özel Başkanlık Elçisi olmadan önce milyonlarca dolar değerinde petrol stoku satmasına atıfta bulunarak,

En azından İklim Çarı John Kerry, erdem pozisyonunu almadan önce petrol endüstrisindeki milyonlarcılığını elinden aldı.

Spanos’un ortaya çıkardığı ikilemlerden biri, Elon Musk’un gerçekten çevre konusunda endişelenmesi halinde, temiz arabalar karşılığında “kirli” kripto paraların ticaretine izin vereceği fikriydi.

Spanos şöyle dedi:

“Elon, merak uyandıran bir şekilde, çevre bilincine sahip tüketicilerin sözde kirli kripto paralarını temiz bir araba için takas etme olanağını inkar etmek istiyor. Bu verimsiz görünüyor.

Bazı çalışmaların kripto madenciliğinin %70’inden fazlasını oluşturduğunu tahmin ettiği yenilenebilir enerji kaynaklarının yükselişini ima eden Spanos, “Bitcoin’in enerji tüketiminin büyük bir bileşeni, yeni hidroelektrik kaynaklarının yeniden etkinleştirilmesi ve inşası nedeniyle sürdürülebilir” diye hatırlattı.

Spanos, Tesla hisse fiyatlarını sorumsuzca ve kötü düşünülmüş tweetlerle manipüle ettiği düşünüldüğünde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Musk’a getirdiği ilgiye atıfta bulundu.

Spanos sözlerini bitirdi:

“Belki, Tesla için DOGE Tease’inde olduğu gibi, bunların hepsi Bitcoin’in fiyatını manipüle etmek için yapılmıştır. Tesla hisse fiyatlarını manipüle ettiği için başı derde girmedi mi zaten.

Dogecoin, Tesla CEO’su meme kripto para blok zincirinin işlem verimliliğini artırmak için geliştiricilerle birlikte çalıştığını açıklamasının ardından Cuma günü Musk’ın tweet’lerine tepki gösterdi. DOGE’nin fiyatı tweet’in hemen ardından %26 arttı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!