Diğer
  Ana SayfaHaberTerra LUNA Kurucusu Do Kwon, Suçlu Bulunursa 40 Yıl Hapis Cezasıyla Karşı...

  Terra LUNA Kurucusu Do Kwon, Suçlu Bulunursa 40 Yıl Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya Kalabilir

  -

  • Güney Koreli bir savcı, Terra’nın davasıyla ilgili kanıtların çoğunun ve suç ortaklarının Güney Kore’de olduğunu söyledi.
  • Do Kwon, suçlu bulunursa 40 yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.
  • ABD ve Güney Kore, Kwon’un suçlamalarıyla yüzleşmek için hangi ülkeye iade edileceği konusunda mücadele ediyor.

  Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, birkaç ülkede suçlamalarla karşı karşıya kaldığı için, Güney Koreli savcılar mağdurlar için adaletin sağlanması için onu ülkede yargılamayı en iyi yol olarak görüyor.

  Wall Street Journal’a verdiği röportajda, davanın baş savcısı Dan Sung-Han, davaların Asya ülkesinde yargılanması durumunda yatırımcıların muhtemelen adalet alacağına inandığını açıkladı.

  Kanıtların Çoğu Güney Kore’de

  Savcıya göre, Do Kwon’un çoğu kanıtı ve ana suç ortakları Terraform Labs ile ilişkilidir ve Güney Kore’de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, savcı, suçların çoğunun Güney Kore’de gerçekleştiğine dikkat çekti.

  “TerraUSD davasıyla ilgili geniş bir kanıt yelpazesi topladık, bunların çoğu ABD’de kolayca elde edilemeyen bilgilerdir,” dedi. Dan, ABD düzenleyicilerinin Asya ülkelerinin ajanslarıyla işbirliği yapmaya istekli olacağını da önerdi.

  Rapor, ABD ve Güney Kore arasındaki olası iade mücadelesi ortasında geliyor. İki ülke, kripto girişimcisine Terra UST stablecoin çöküşündeki rolü nedeniyle suçlamalar yöneltti.

  Terra’nın Kwon’u 40 Yıldan Fazla Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya

  Dan, Do Kwon’un ülkesinde finansal bir suç için en uzun hapis cezasını alacağını söyledi. Bu, Terra kurucusunun, 2022’de Optimus Asset Management dolandırıcılığı davasının faillerine verilen 40 yıldan daha yüksek bir ceza alabileceği anlamına gelir.

  Bu arada, Güney Koreli savcılar, sermaye piyasası yasasını ihlal etmek ve dolandırıcılık gibi birçok suçlamayla yedi kişiyi suçladı. Savcılar, Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin ve diğer yöneticileri de suçladı.

  Kwon, Karadağ’da Kalıyor

  Kwon şu anda Karadağ’da tutuklu, sahte belgelerle seyahat etmekle suçlanıyor. Ancak Güney Kore onu iade edebilirse, aynı suçlamalarla karşı karşıya kalacak.

  Ancak herhangi bir iade süreci, Karadağ makamlarının yargılama sürecini tamamlamasını beklemek zorunda kalacak. Do Kwon’un temyize gitme olasılığı göz önüne alındığında, bu sürenin ne kadar süreceği belirsizdir.

  Bu arada, uzmanlar, Güney Kore’nin, Karadağ’ın da taraf olduğu bir iade anlaşmasının tarafı olduğu için Kwon’un iadesini kazanabileceğini düşünüyorlar.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler