Terra (LUNA) Düşmeye Devam Edecek mi?

Son zamanlarda düşüş yaşayan LUNA için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
Terra (LUNA) 02.05 1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

LUNA 4 Saatlik Grafik Yorumu

LUNA-05.07-1

Nisan ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra düşüş kaydeden LUNA, genel piyasadaki kötü hareketten büyük ölçüde etkilenerek aşağı yönlü hareketine devam ediyor.

Şu anda trendin desteğinden tepki aldığı görülüyor. Ancak düşüşün tekrarlanması halinde 70 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.
Bu seviyede de tutunamazsa 47,4 dolar seviyesinden destek almak isteyebilir.

Yükseliş durumunda ise trendin direncini aştıktan sonra ilk olarak 88,15 doları kırması gerekiyor. Ardından da 97,6 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalabilir.

  • Günlük olarak MA200’ün üzerinde işlem gördüğü için yükseliş trendi hala güçlü görünüyor. Bu seviye ile trendin desteği neredeyse örtüştüğü için tepki alması muhtemel görünüyor.
    RSI ise yaklaşık olarak 30 seviyesinde bulunuyor. Bu da aşırı satım bölgesinde olduğu anlamına geldiği için yukarı yönlü tepki alması gerekiyor. Yine de düşüş gerçekleşirse kısa vadeli olacağı için yukarı yönlü hareket daha uzun sürebilir.
    MACD göstergesinde yaşanan kesişim sonucunda gerçekleşen düşüşün ardından negatif bölgede olası kesişim, yükselişi tetikleyebilir.
Destek Seviyeleri 70,6 47,4 43,6
Direnç Seviyeleri 88,15 97,6 104,7

Kısa Vadeli Grafik Yorumu

LUNA-05.07-2

Kısa vadeli görünümde de düşen bir yapıya sahip olan LUNA, olası bir senaryoda tekrardan destekten tepki aldıktan sonra yukarı yönlü hareketine devam edebilir.

  • RSI ise geçen saatlerde aşırı satım bölgesine girdi. Ardından tepki alarak yukarı yönlü küçük bir sıçrama kaydetti. Hala aşırı satım bölgesinde yer aldığı için yükseliş devam edebilir.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster