Diğer
  Ana SayfaHaberTerra Çöküşünden Önce Do Kwon'un Yaptığı Hamle Ortaya Çıktı!

  Terra Çöküşünden Önce Do Kwon’un Yaptığı Hamle Ortaya Çıktı!

  -

  • Do Kwon, tedbir almak için hukuk firmasına para göndermiş.
  • Do Kwon hala Karadağ’da tutuluyor, iade talebi yanıtsız kaldı.

  Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un, Terra’nın çöküşü için tedbir alma amacıyla önceden hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

  Terra’nın Çöküşüne Hazırlıklar Yapılmış!

  Terra LUNA LUNNC

  Güney Koreli savcılar, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un, Terra ekosisteminin çöküşünden hemen önce Güney Kore’nin önde gelen bir hukuk firması olan Kim & Chang’e 9 milyar won (7 milyon dolar) gönderdiğini doğruladı.

  Kwon’un hukuk firmasına milyonlarca won gönderme kararı, savcılar tarafından kasıtlı bir hamle olarak işaretlendi ve iddia edilen olarak yaklaşan çöküşten haberdar olma ve beklenen yasal sorunlara karşı tedbir alma eylemi olarak değerlendirildi.

  Bu bilginin, devam eden dolandırıcılık davasına yardımcı olacağı düşünülmektedir. Ayrıca, Kim & Chang’in avukatları, Kwon ve Terraform’ın eski baş finans sorumlusu Han Chang-joon ile görüşmek üzere Karadağ’a ziyarette bulunduğu bildirildi.

  Kwon’un İade Talebinde Hala Sonuç Yok

  Daha önce Kwon, sahte belgeler kullanarak Dubai’ye gitmeye çalıştığı için Karadağ’ın Podgorica havaalanında tutuklanmıştı. Tutuklanmasının ardından, hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Güney Kore makamları, Kwon’un iadesini talep ettiler. Ancak mahkeme henüz karar vermedi.

  7 Nisan’da Güney Koreli savcılar, Kwon’un Terra‘dan elde edilen yasa dışı fonları dönüştürdüğünden şüphelendiklerini açıkladı.

  Toplamda, savcılar Terraform Labs’in ortak kurucusu Kwon ve ortaklarıyla ilişkilendirilen 414.5 milyar won (314.2 milyon dolar) tutarında yasa dışı varlık tespit etti, bunun yaklaşık 91.4 milyar won (69 milyon doları) doğrudan Kwon ile ilişkilendiriliyor.

  Binance sözcüsü, konuyla ilgili olarak “Kore hukuk uygulayıcı makamlarına istenen yardımı sağladık. Devam eden hukuk uygulama soruşturması hakkında yorum yapamadığımızdan, lütfen daha fazla yorum için savcılığa başvurun” dedi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler