Synthetix (SNX) Destekten Tepki Almayı Başardı!

Ulaştığı zirveden büyük bir düşüş yaşayan SNX için sıradaki önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SNX Haftalık Grafik Yorumu

SNX-05.23-1

Sizler için bu yazımda, farklı kripto paraları ve hatta kripto para olmayan varlıkların blok zinciri üzerinde işlem yapmasına olanak sağlayan Ethereum üzerine kurulu DeFi protokolü olan Synthetix isimli projenin yerel varlığı SNX analizi yapacağım.

Geçen sene ulaştığı 29 dolarlık seviyeden yüzde 92 düşüş yaşaması, yatırımcılarını oldukça üzdü. Hala düşen trendine işlem görüyor. Ancak bu trendin altına tasfiye iğnesi bıraktı. Bu bahsettiğim 2,5 dolardaki bölge bir talep bölgesi olduğu için tekrardan düşüş yaşanması durumunda buradan tepki alabilir.

Yükselişin gerçekleşmesi durumunda ise 8,1 dolardaki direncini de test edeceğini düşünüyorum.

  • Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görmesi düşüş trendinin güçlü olduğu anlamına gelse de destekten aldığı tepki doğrultusunda yukarı yönlü hareket gerçekleştirebilir. Ardından da bu seviyeyi kırdıktan sonra yükseliş trendine geçeceğini düşünüyorum.
  • RSI, her ne kadar yükselse de yine de aşırı satım bölgesine yakın bulunmakta. Yükselişin gerçekleşmesi için önünde hala geniş bir alan var. Bu durumdan kaynaklı olarak refaha kapılmamak gerekiyor. Yine anlık tasfiye iğneleri görebiliriz.
  • MACD yükselişin devam edeceği bir kesişim gerçekleştirdikten sonra negatif bölgeden çıkamadan yeniden kesişti. Bunu turuncu daire ile gösterdim. Kısacası, bu göstergeye göre düşüş başlayacak.
Destek Seviyeleri 2,5 1,38
Direnç Seviyeleri 4,58 8,1

Günlük Grafikte Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

SNX-05.23-2

Bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra yukarı yönlü tepki aldı. Şu anda 3,32 dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum. Ardından da 4,64 doları hedefleyebilir.

Aşağı yönlü hareketinde ise 2,17 dolara düştükten sonra 0,63 dolara kadar da gerileme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 2,17 0,63
Direnç Seviyeleri 3,32 4,64
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster