Diğer
  Ana SayfaHaberSUI Bugün Piyasaya Sürülüyor: SUI Nedir? SUI Token Nereden Alınır?

  SUI Bugün Piyasaya Sürülüyor: SUI Nedir? SUI Token Nereden Alınır?

  -

  • Katman 1 blok zinciri Sui Network’ün lansmanı bugün gerçekleşiyor.
  • Dev borsalar SUI tokeni alım satıma açacak.

  Aylardır merakla beklenen SUI Network’ün SUI tokeni bugün piyasaya sürülecek; SUI Network nedir? Nereden SUI token alınabilir?

  Sui Network Nedir?

  sui-token

  Sui blok zinciri Katman 1’dir, yani temel Bitcoin veya Ethereum ağlarıyla hemen hemen aynı şekilde bir doğrulama ve işlem sistemi için temel altyapıyı sağlar. Katman 1 blok zincirleri, bir tokeni veya bazı durumlarda farklı tokenlerden oluşan daha geniş bir ağı destekleyen temel mimaridir.

  Sui, anında işlem kesinliği, akıllı sözleşme dağıtımında azaltılmış gecikme süresi ve genel işlem hızına odaklanmasıyla kendisini diğer Katman 1 zincirlerinden ayırır. Bu hedeflere ulaşmayı amaçladığı yollardan biri, Rust kripto programlama diline dayalı yerel bir programlama dili olan Move’dur. Move, geliştiriciler için akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini kolaylaştırmayı ve böylece Merkezi Olmayan Finans (DeFi) endüstrisinde erişimi ve işlevselliği genişletmeyi umuyor.

  Sui’nin doğrulayıcıları, diğer blockchain ekosistemlerindeki madencilere benziyor. Bununla birlikte, doğrulama sistemi, Sui geliştiricilerinin verimi artıracağına, gecikmeyi azaltacağına ve ölçeklenebilirliği artıracağına inandıkları işlemlerin paralel işlenmesini sağlayarak kendisini rakiplerinden ayırmayı amaçlamaktadır. Oyun, perakende ödemeler ve Sui kullanan fiziksel satış noktaları dahil olmak üzere paralel süreç doğrulama sisteminin potansiyel kullanım örnekleri.

  Bu tür işlem işlemeyi mümkün kılmak için Sui yatay olarak ölçeklenir, yani uygulama talebini karşılamak için herhangi bir üst sınırı yoktur ve her işlemde düşük işletme maliyetlerini koruyabilir. Sui, mevcut birçok blok zinciri için önemli bir darboğaz alanı olan sıralı bir işlem listesi üzerinde küresel fikir birliği gerektirmez.

  SUI Token Nedir?

  Sui’nin SUI olarak bilinen yerel tokeni, ağın hisse kanıtı konsensüs mekanizmasını, blok zinciri yükseltmeleri için zincir içi oylamayı ve işlem ücretlerini kolaylaştıracak. Ayrıca Sui kullanıcılarının sistemin DeFi faaliyetlerine katılmasına izin verecek.

  Sui ana ağının 3 Mayıs’taki lansmanına, her katılımcı kripto borsasının 225 milyon token sunduğu bir SUI token satışı eşlik ediyor. Her kullanıcı, her biri 0,10 ABD Doları fiyatla 10.000 adede kadar SUI tokeni almaya hak kazanır.

  Sui tokenleri, hem araştırma ve geliştirme, hibeler ve sübvansiyonlar için bir topluluk rezervine hem de projeye erken katkıda bulunanlara, uygulama testçilerine ve diğer paydaşlara dağıtılacak. Toplamda 10 milyar SUI tokenlik sabit bir sınır vardır. Lansmanda piyasaya sürülen tokenlerin %14’ü yatırımcılar için mevcuttur.

  SUI Token Nereden Alınır?

  SUI token bugün saat 15.00’te piyasaya resmi olarak sürülecek. Kripto para borsası Binance’den saat 15.00 itibarıyla SUI token alınıp satılabilecek. Binance borsasına indirimli kayıt olmak için buraya tıklayınız.

  Binance alternatifi olarak bir altcoin ve memecoin borsası arıyorsanız, aynı şekilde saat 15.00 itibarıyla Gateio borsasından SUI token satın alınabilecek. Gateio borsasına indirimli kayıt olmak için buraya tıklayınız.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler