Diğer
  Ana SayfaHaberStablecoin Firması Tether, Bitcoin Satın Alacağını Açıkladı!

  Stablecoin Firması Tether, Bitcoin Satın Alacağını Açıkladı!

  -

  • Tether, düzenli olarak Bitcoin satın almaya başlayacak.
  • Tether, yatırımlardan elde edilen kârın yaklaşık %15’ini BTC satın almak için tahsis edecek.

  Stablecoin ihraççısı Tether, bugün yaptığı açıklamada Bitcoin satın alacağını açıkladı. Peki bunu nasıl yapacak?

  Tether, Bitcoin Yatırımı Yapacak!

  tether-usdt

  Stablecoin ihraççısı Tether bugün yaptığı duyuruda, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimine odaklanan yeni bir yatırım stratejisinin parçası olarak bu aydan itibaren kârının bir kısmını kullanarak stablecoin rezervleri için düzenli olarak Bitcoin (BTC) satın alacağını duyurdu.

  Tether, rezerv varlıklarının gerçekleşmemiş fiyat artışları hariç olmak üzere, yatırımlardan elde edilen kârın yaklaşık %15’ini BTC satın almak için tahsis edeceğini ve tokenleri rezerv fazlasına ekleyeceğini söyledi.

  Açıklamaya göre şirket, BTC’lerini herhangi bir üçüncü taraf emanetçi kullanmadan kendi başına saklayacak.

  Gelişme, piyasadaki en büyük stablecoin olan 82 milyar USDT’nin arkasındaki şirket Tether’in geçen hafta USDT ve onun daha küçük stablecoin’lerinin değerini destekleyen varlıklar arasında 1,5 milyar $ BTC ve 3,4 milyar $ altın tuttuğunu açıklamasının ardından geldi. 2023 1. çeyrek verilerine göre, rezervlerin yaklaşık %85’i nakit ve ABD Hazine tahvilleri gibi nakit benzeri varlıklarda tutuluyor.

  Şu anda 131 milyar dolarlık bir varlık sınıfı olan Stablecoin’ler, kripto para altyapısının önemli bir yapı taşı haline geldi ve fiyatlarını harici bir varlığa, genellikle ABD dolarına sabitleyerek devlet tarafından verilen itibari para ve dijital tokenlar arasındaki ticareti ve işlemleri kolaylaştırdı.

  Bitcoin Yatırımları

  Basın açıklamasında, firmanın BTC satın alma kampanyasının, bir yatırım olarak fiyat artışından yararlanırken, stablecoin rezervlerini güçlendirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçladığı belirtildi.

  Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, “Bitcoin sürekli olarak dayanıklılığını kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı” dedi.

  Şirket, gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını göz ardı ederek, yalnızca BTC satın almak için yatırım faaliyetlerinden elde ettiği karları kullanacağını söyledi. Bu, firmanın, satın alma fiyatı ile bir varlık satışından elde edilen net gelir arasındaki veya Hazine bonoları gibi vadesi dolan varlıklar söz konusu olduğunda, satın alma fiyatı ile geri ödenen tutar arasındaki farktan oluşan “yalnızca faaliyetlerinden elde edilen somut kazançları” dikkate aldığı anlamına gelir.

  Tether, daha küçük yatırımları arasında iletişim sistemleri, enerji ve Bitcoin madenciliği altyapısı geliştirmeye de odaklandığını söyledi.

  Tether, rezervleri ve tartışmalı yatırım kararları konusunda şeffaf olmaması nedeniyle kripto endüstrisinde yıllarca eleştirildi.

  Bununla birlikte, firmanın stablecoin’i USDT, Mart ayında ABD bölgesel bankacılık krizinin Circle’ın ikinci en büyük stabilcoin olan USDC’sini vurmasıyla güvenli bir sığınak olarak ortaya çıktı. Silicon Valley Bank’ın (SVB) ani patlaması, USDC’nin nakit rezervlerinin bir kısmının bir hafta sonu boyunca bankada donmasına neden oldu ve birkaç stablecoin, zincirleme bir etkiyle geçici olarak dolar sabitini kaybetti.

  Tether, İngiliz Virgin Adaları ve Hong Kong’a dahil olan ABD merkezli bankalardan kopuk olduğu algısı nedeniyle fiyat istikrarını koruyarak felaketten açık bir kazanan olarak çıktı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler