Stabilcoinler 10 Milyar Doları Geçti! 2020, Stabil Kriptolara Yaradı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin nispeten 10.000 dolara yaklaşırken, toplam istikrarlı kripto para olan stabilcoinlerin arzı ilk kez 10 milyar doları aştı.

Haberin yayınlandığı dakika itibariyle tüm istikrarlı kripto para birimlerinin toplam arzı yaklaşık 11 milyar dolar bandında geziyor.

Tether yüzde 85 pazar payı ve 9,1 milyar dolarlık arz ile bu alanda liderliğini sürdürüyor. Bunu yüzde 7,2 pazar payıyla USDC takip ediyor.

2020 istikrarlı kripto para birimleri için çılgın bir yıl oldu. Şubat ayının başından bu yana, pazar yüzde 80 büyüdü. Öte yandan, Tether’in pazar payı Şubat başında yüzde 82’den yüzde 85’e yükseldi.

Kararlı kripto paralar, değeri düzeltmek için kullanılır ve kripto para piyasalarındaki aşırı fiyat oynaklığından etkilenmez.

Binance tarafından son aylarda yayınlanan ve portföy büyüklüğü 100.000 ila 25 milyon dolar arasında değişen 69 müşteriyi kapsayan bir araştırma, yatırımcıların yüzde 96’sının istikrarlı kripto para kullandığını ortaya koydu. Müşterilerin yüzde 40’ından fazlası USDT‘yi tercih ederken, yüzde 19’u USDC, yüzde 13’ü PAX, yüzde 13’ü TUSD, yüzde 6’sı DAI, yüzde 3’ü BUSD, yüzde 2’si GUSD ve yüzde 2’si de USDS kullanıyor.

Ayrıca ABD Doları dışındaki farklı para birimleri tarafından desteklenen istikrarlı kripto para birimleri de var. Örneğin, Türk Lirası tarafından 1: 1 oranında piyasaya sürülen ve desteklenen BiLira (BTRY) bunlardan biri.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster