Diğer

  Spot Bitcoin ETF’lerinin Ardından Gözler Spot Ethereum ETF Başvurularında: Onay Gelecek mi?

  • Terrett, Ethereum ETF başvurularının kaderinin hala belirsiz olduğunu iddia etti ve sektör uzmanlarının konu hakkında çelişkili görüşler sunduğunu belirtti.
  • SEC, spot Bitcoin başvurularının ilk turunu onayladı ve bu da bazı kripto ihraççılarının SEC’in kripto paralara karşı tutumunu yumuşattığına inandığına olan güveni artırdı.
  • Crypto Mom olarak topluluk tarafından adlandırılan SEC Komiseri Hester Pierce, Ethereum ETF’leri konusundaki çözümlemeye değindi.

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, spot Bitcoin ETF’lerini onayladı: Peki spot Ethereum ETF’leri ne olacak?

  Spot Ethereum ETF’leri için SEC Onayı Verilecek mi?

  ethereum-eth

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasıyla birlikte Ethereum ETF başvurularını da onaylayacak mı? Fox muhabiri Eleanor Terrett, Ethereum ETF başvurularının kaderinin hala belirsiz olduğunu iddia etti ve sektör uzmanlarının konu hakkında çelişkili görüşler sunduğunu belirtti. BlackRock, VanEck, ARK 21Shares, Fidelity, Invesco Galaxy, Grayscale ve Hashdex, onay için yarışan spot Ether ETF başvuru sahipleri arasında yer alıyor ve SEC’in birkaç ay içinde karar vermesi gerekiyor.

  Menkul kıymetler gözetim kurulu, spot Bitcoin başvurularının ilk turunu onayladı ve bu da bazı kripto ihraççılarının SEC’in kripto paralara karşı tutumunu yumuşattığına inandığına olan güveni artırdı. Aslında, SEC içinde bir kaynağa sahip olduklarını iddia eden bazı taraflar, spot Ether ETF’lerinin onayı konusunda oldukça emin görünüyor.

  Bulgularını bir X gönderisinde detaylandıran Terrett şunları yazdı: “ETH Spot ETF başvurusuna sahip bir BTC Spot ETF ihraççısı, Bitcoin spotlarının onaylanması ve sorunsuz bir şekilde başlatılmasının SEC’i ETH spot ETF’lerini onaylamaya zorlayacağından emin olduklarını söylüyor.”

  Ayrıca, SEC’in Ethereum ETF’yi kesinlikle onaylamaya karşı olduğuna inanan başka bir görüş de rapor edildi. Bu kaynağa göre, düzenleyici kurum, “içsel direniş” nedeniyle bu olasılığı reddetti. Başka bir kaynak ise BlackRock’un SEC’den onay almak konusundaki geçmiş başarısının spot Ether ETF’lerinin 2024 yazının sonuna kadar başlatılmasını sağlayacağını düşünüyor.

  Bu kaynakla ilgili konuşurken Terrett, “Gensler’ın Ethereum’un potansiyel bir menkul kıymet olarak statüsü konusundaki belirsiz tavrının devreye girip girmeyeceğini sorduğumda, CFTC’nin ETH’yi bir emtia olarak gördüğü gerçeği ve Ripple’ın XRP’nin ikincil piyasa işlemlerinde menkul kıymet olarak kabul edilmemesi konusunda kısmi mahkeme zaferi, Gensler’ın gelecekte çoğu dijital varlığın güvenlik olduğu görüşünü benimsemesinin zor bir mücadele olacağını düşündürüyor” ifadelerini kullandı.

  Crypto Mom, Sert Tavrını Koruyor

  Ayrıca ‘Crypto Mom’ olarak topluluk tarafından adlandırılan SEC Komiseri Hester Pierce, Ethereum ETF’leri konusundaki çözümlemeye değindi ve Ethereum ETF’lerini onaylamak için SEC’e dava açılmasına gerek duymayacağını iddia etti. Tabii ki, SEC’in elini zorlayan Grayscale mahkeme kararına gönderme yapmaktadır.

  Şunları söyledi: “Doğru olduğumuzu bize bir mahkemenin ‘keyfi ve kaprisli’ olduğumuzu söylemesi için dava açmasına gerek yok… Onaylarımızı bu şekilde yapmayacağız.” SEC’in açıkça belirttiği gibi, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, diğer kripto paralarla ilgili başvuruların da otomatik olarak onaylanacağı anlamına gelmez.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?