Diğer

  Spot Bitcoin ETF’leri 100 Milyar Dolarlık Sermaye Getirebilir: Güncel Rapor!

  • Bloomberg Intelligence’ın tahminlerine göre, Spot BTC ETF’nin onaylanması halinde, mevcut piyasa değerlemesinde yaklaşık 100 milyar dolarlık bir değere sahip olacağı öngörülüyor.
  • 550 milyon doların üzerinde varlık yöneten Summit Wealth’ten bir servet danışmanı olan Jeff Janson, SEC onayı geldiğinde güçlü kurumsal ilgi bekliyor.
  • Bitcoin işlem ücretleri en son Mayıs’ta yükselmiş ve yaklaşık 30 dolar civarında olmuştu. Şu anda işlem ücretleri 10 dolara geriledi.

  ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri, nasıl bir sermaye girişini tetikleyecek? Uzmanların konu hakkındaki görüşleri ve ETF’lere dair beklentiler!

  ABD’deki Spot Bitcoin ETF’lerinin Olası Etkileri

  Bitcoin-BTC

  Bitcoin ETF onayı artık kripto para endüstrisinde en çok beklenen olay haline geldi. Bu arada, Bloomberg Intelligence’ın tahminlerine göre, Spot BTC ETF’nin onaylanması halinde, mevcut piyasa değerlemesinde yaklaşık 100 milyar dolarlık bir değere sahip olacağı öngörülüyor.

  Bitcoin Fiyatı’ndaki dalgalanma, böyle bir haberin piyasada yayıldığında ne gibi etkiler yarattığının bir kanıtıdır. Perakende ve kurumsal yatırımcılar, ilk Bitcoin Spot ETF onayını bekliyor. Mevcut başvuruların herhangi birinin onaylanma kararı hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) incelemesi altında.

  Ancak uzmanlar, ilk Bitcoin Spot ETF’nin Ocak civarında faaliyete geçeceğini tahmin ettiği için mevcut durum istikrarlı görünüyor. BlackRock, Fidelity ve Invesco gibi büyük şirketlerin piyasaya girmesi beklenirken, uzmanlar Bitcoin Spot ETF pazarının 100 milyar dolar veya daha fazlasına ulaşabileceğine inanıyor.

  Invesco ile bir başvuru üzerinde çalışan Galaxy Digital Holdings Ltd. nedense ETF piyasasına girerken Bitcoin tahsis fikirlerini tartışmak üzere yaklaşık 300 yatırım profesyoneliyle bir görüşme düzenledi.

  Özellikle, 550 milyon doların üzerinde varlık yöneten Summit Wealth’ten bir servet danışmanı olan Jeff Janson, SEC onayı geldiğinde güçlü kurumsal ilgi bekliyor. Uzmanlara göre, önümüzdeki ETF’ler yatırımcılar için vadeli opsiyonlardan gelen ek maliyetleri atlayarak saf Bitcoin’e doğrudan ve maliyet etkin bir yol sağlayacak.

  Bitcoin ETF Hikayesi Eşliğinde Bitcoin İşlem Ücretleri Artıyor

  Beklenen Bitcoin ETF onayı ile birlikte, Bitcoin işlem ücretleri yıl içinde ikinci kez yükseldi. Verilere göre, Bitcoin’in ortalama işlem ücreti yılda %506,9 artışla 17 Kasım’da 7 dolardan 18,67 dolara sıçradı. Bu, bir yılda ikinci en yüksek ve altı ayda üçüncü en yüksek. Bitcoin işlem ücretleri en son Mayıs’ta yükselmiş ve yaklaşık 30 dolar civarında olmuştu. Şu anda işlem ücretleri 10 dolara geriledi.

  Piyasa gözlemcileri, bir spot Bitcoin ETF’sinin muhtemelen kurumsal yatırımcı fonlarını çekeceğini, bu durumun muhtemelen önümüzdeki aylarda Bitcoin’in fiyatının yeni zirvelere ulaşmasına yol açabileceğini öne sürüyor. Ayrıca, Bloomberg uzmanları, otoritelerin Ocak ayında aynı gruptaki tüm teklifleri onaylama olasılığını %90 olarak tahmin ediyor.

  Yazı yazılırken, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1,90 artarak 37.160 dolara yükselirken, işlem hacmi aynı zamanda %41,84 artarak 15,99 milyar dolara çıktı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin’in Ardından, Dogecoin ve Shiba Inu Kripto Rallisine Öncülük Ediyor

  Spot Bitcoin ETF'leri, BTC fiyatını artırırken, kripto para rallisine DOGE ve SHIB token de öncülük ediyor: Kripto rallisi genişleyebilir!

  Ripple CTO’su, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusunda Tartışmaya Dahil Oldu

  Spot Bitcoin ETF'lerinin beklendiği bir ortamda, Ripple CTO'su, Bitcoin'in menkul kıymet olabileceği konusunda görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin’de 2021 Yılına Benzer Bir Şekilde “Yaşlı Balina Canlanması” Gözlemleniyor: Güncel Rapor!

  Kripto para piyasasındaki son günlerde görülen canlanma, 2021 yılındaki bir eğilim ile benzerlik gösteriyor: Güncel araştırma!

  ARK Invest, Grayscale Bitcoin Trust ve Coinbase Hisselerinde Büyük Miktarda Satış Yaptı!

  Cathie Wood'un Ark Invest şirketi, Coinbase ve GBTC hisselerindeki artışın ardından hızla satış yapmaya devam ediyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bitcoin’in Ardından, Dogecoin ve Shiba Inu Kripto Rallisine Öncülük Ediyor

  Spot Bitcoin ETF'leri, BTC fiyatını artırırken, kripto para rallisine DOGE ve SHIB token de öncülük ediyor: Kripto rallisi genişleyebilir!

  Ripple CTO’su, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusunda Tartışmaya Dahil Oldu

  Spot Bitcoin ETF'lerinin beklendiği bir ortamda, Ripple CTO'su, Bitcoin'in menkul kıymet olabileceği konusunda görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin’de 2021 Yılına Benzer Bir Şekilde “Yaşlı Balina Canlanması” Gözlemleniyor: Güncel Rapor!

  Kripto para piyasasındaki son günlerde görülen canlanma, 2021 yılındaki bir eğilim ile benzerlik gösteriyor: Güncel araştırma!