Diğer

  SpaceX’in Bitcoin Hamlesi Piyasayı Sarstı Ancak BTC İyileşme Belirtileri Gösteriyor

  • Verilere göre, son yedi günde BTC değeri %11’den fazla düştü. Yazı sırasında 25.910 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve piyasa değeri 503 milyar doların üzerindeydi.
  • Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu olayı başlatan kişi Elon Musk oldu. Musk’ın uzay aracı mühendislik şirketi SpaceX, 373 milyon dolar değerinde Bitcoin sattı.
  • Fiyat düşüşü, BTC’nin zincir üstü metrikleri üzerinde daha büyük bir etki yarattı. Glassnode’un son analizi, BTC arzının karlılık yüzdesinin %71’den %61’e düştüğünü gösterdi.

  SpaceX’in Bitcoin sattığı haberi kripto dünyasında büyük bir etki yarattı ancak Bitcoin şimdi toparlanma belirtileri gösteriyor ve fiyat gelecekte yükselişe geçebilir.

  SpaceX’in Bitcoin Satışı Piyasayı Baskıladı

  spacex

  Son birkaç gün içinde, kripto piyasası ani bir düşüş yaşadı ve bu da Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen coin’lerin fiyatını düşürdü. Etki sadece piyasa liderleriyle sınırlı kalmadı, daha düşük piyasa değerine sahip altcoin’ler de bu durumdan etkilendi.

  Son birkaç hafta boyunca BTC, 30.000 dolar seviyesinin altında rahat bir şekilde kaldı. Ancak, 17 Ağustos’ta yatırımcılar Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşadığını ve fiyatının 26.000 doların altına düştüğünü görünce şok oldu.

  Verilere göre, son yedi günde BTC değeri %11’den fazla düştü. Yazı sırasında 25.910 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve piyasa değeri 503 milyar doların üzerindeydi. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacmi de %38’den fazla düştü.

  Piyasanın tamamını kırmızıya çeviren birden fazla faktör olabilirken, analitik platformu, en etkili tetikleyicinin ne olabileceğine dair işaretler buldu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu olayı başlatan kişi Elon Musk oldu. Musk’ın uzay aracı mühendislik şirketi SpaceX, 373 milyon dolar değerinde Bitcoin sattı. SpaceX’ten bu satış, yatırımcılar arasında korkuya neden olarak fiyat düşüşüne yol açmış olabilir.

  Fiyat düşüşü, BTC’nin zincir üstü metrikleri üzerinde daha büyük bir etki yarattı. Glassnode’un son analizi, BTC arzının karlılık yüzdesinin %71’den %61’e düştüğünü gösterdi. Bu, giderek daha fazla fiyat duyarlı hale gelen ‘üst ağırlıklı’ bir piyasanın yansımasıdır.

  Ayrıca, Bitcoin’in zararda olan UTXO’larının sayısı 41.944.655,958 ile son bir aylık en yüksek seviyeye ulaştı. Sadece bu da değil, coin etrafındaki balina aktivitesi de azaldı ve balinaların sayısı son bir ayın en düşük seviyesi olan 1.599’a ulaştı.

  Bitcoin-Number-of-Whales

  Bitcoin toparlanma işaretleri gösteriyor

  Piyasa düşüşü durdu, bunun nedeni ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) rolüdür. Bu durum, düzenleyici kurumun Ethereum vadeli işlem ETF’lerini onaylama planlarını açıklamasının ardından meydana geldi.

  17 Ağustos’ta yayınlanan bir Bloomberg raporuna göre, SEC, ETH ETF ürünü engellemeyecek.. O zamandan beri, BTC’nin zincir üstü metrikleri toparlanma işaretleri gösterdi ve değerinin yükselme olasılığını taşıdığı umudu verdi.

  Özellikle, CryptoQuant’a göre, Bitcoin’in borsa rezervi azalıyordu, bu da coini satış baskısı altında olmadığı anlamına geliyordu. Coin’in aSOPR’ı yeşildi, bu da daha fazla yatırımcının zararına satış yaptığını gösterdi ve olası bir piyasa tabanını işaret etti. Ayrıca, BTC’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satış konumundaydı. Bu, coine alım baskısı kazandırabilir ve bu da fiyatını artırabilir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Ethereum ETF Beklentisi Tartışma Yarattı: Yükseliş Eğilimine Rağmen Fiyat Düşüşü Bekleniyor

  Piyasalarda Ethereum ETF haberlerinin yankıları sürerken, ETH tabanlı mizah...

  Dogecoin, Bitcoin’in $58,118’e Düşüşüyle Meme Coin Yükselişine Liderlik Ediyor

  Meme coin piyasası, genel kripto para düşüşüne rağmen dikkat...

  Kripto Oyuncuları Arasında Popülerliği Artan TON Ağı Üzerindeki Hamster Kombat

  Kripto dünyası, TON ağı üzerinde...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum ETF Beklentisi Tartışma Yarattı: Yükseliş Eğilimine Rağmen Fiyat Düşüşü Bekleniyor

  Piyasalarda Ethereum ETF haberlerinin yankıları sürerken, ETH tabanlı mizah paraları sadece düşük kazançlar gösteriyor. Ethereum için bazıları yükseliş beklese de, Andrew Kang olası bir fiyat...

  Dogecoin, Bitcoin’in $58,118’e Düşüşüyle Meme Coin Yükselişine Liderlik Ediyor

  Meme coin piyasası, genel kripto para düşüşüne rağmen dikkat çekici bir artış gösteriyor. Bu trend, meme coin sektörünün direncini ortaya koyarken, bazı coinler geniş piyasanın...

  Kripto Oyuncuları Arasında Popülerliği Artan TON Ağı Üzerindeki Hamster Kombat

  Kripto dünyası, TON ağı üzerinde kurulan ve bir tıkla kazanç sağlayan oyun Hamster Kombat'ın lansmanını konuşuyor. Hamster...