Ana SayfaHaberSpaceX, GEC'in DOGE-1 Görevi için Dogecoin (DOGE) ile Ödeme Alacak!

SpaceX, GEC’in DOGE-1 Görevi için Dogecoin (DOGE) ile Ödeme Alacak!

-

Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX, Geometric Energy Corporation’ın DOGE-1 “Mission to the Moon” görevi için Dogecoin (DOGE) ile ödeme alacak!

GCE, tarihte tamamen DOGE ile ödenen ilk ticari Ay yükü olan DOGE-1 ay görevi için bir SpaceX Falcon 9 kullanılacağını duyurdu.

Geometric Energy İcra Kurulu Başkanı Samuel Reid, “Bu büyüklükte bir anlaşma için DOGE ile resmi olarak işlem yapmış olan Geometric Energy Corporation ve SpaceX, DOGE’yi uzay sektöründeki Ay işleri için bir hesap birimi olarak temellendirdi.” açıklamalarında bulundu.

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero ise, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak” dedi. “DOGE-1’i Ay’a fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!”

 

GEC, bu işlem aracılığıyla DOGE’nin, geleneksel bankaların ticari bir Ay görevini tam olarak finanse edemediği ve yeterince karmaşık olduğu durumlarda çalışan hızlı, güvenilir ve kriptografik olarak güvenli bir dijital para birimi olduğunu kanıtladığını savundu.

DOGE, SpaceX ve Geometric Energy Corporation arasındaki tüm Ay işleri için hesap birimi olarak seçildi ve Ay ve Mars’ta gelecekteki görevler için emsal teşkil etmiş olarak gözüküyor.

Musk ise daha önce 1 Nisan’da bir tweet ile de olsa şirketin planlarını duyurmuştu.

Haber sonrası Dogecoin fiyatının ise tekrar 0.60 dolar seviyelerine yükseldiği görülüyor. Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$0.074646dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler