Diğer

  SON DAKİKA: SEC, 3 Spot Bitcoin ETF’si için Kararını Açıkladı!

  • Son gelen bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu yılın başlarında WisdomTree, Valkyrie ve Invesco Galaxy tarafından yapılan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları hakkında karar verdi.
  • SEC, geçtiğimiz ay kripto ağırlıklı ve geleneksel finans firmaları arasında yer alan Wise Origin (Fidelity), BlackRock, Fidelity ve Invesco Galaxy gibi şirketlerin başvurularını incelemeye başladı.
  • Bu haftanın başlarında D.C. Devre Mahkemesi, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürme talebini reddetmesi için düzenleyicinin bazı argümanlarının “keyfi ve düşüncesizce” göründüğünü belirledi.

  SEC, merakla beklenen spot Bitcoin ETF’leri için başvurulara yanıt verdi; 3 firma için spot Bitcoin ETF başvurusu kararı açıklandı!

  SEC, Kritik Spot Bitcoin ETF Kararlarını Açıkladı

  bitcoin-btc

  Son gelen bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu yılın başlarında WisdomTree, Valkyrie ve Invesco Galaxy tarafından yapılan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları üzerinde karar verme sürecini erteledi.

  SEC, geçtiğimiz ay kripto ağırlıklı ve geleneksel finans firmaları arasında yer alan Wise Origin (Fidelity), BlackRock, Fidelity ve Invesco Galaxy gibi şirketlerin başvurularını incelemeye başladı. Başvuru sahipleri, perakende yatırımcıların Bitcoin alanına daha fazla yatırım yapmalarına olanak tanıyacağını savundukları ilk spot Bitcoin ETF’sini piyasaya sürmeyi umuyorlar, böylece yatırımcıları cüzdan kurma veya doğrudan bitcoin satın alma gibi zorluklardan koruyabileceklerini ifade ediyorlar.

  Bugünkü kararlarda SEC, kesin bir karar vermekten kaçınıyor; bunun yerine mevcut yorum sürelerini uzatıyor ve başvurularla ilgili daha fazla kamu geri bildirimine olanak tanıyor.

  Bu haftanın başlarında D.C. Devre Mahkemesi, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürme talebini reddetmesi için düzenleyicinin bazı argümanlarının “keyfi ve düşüncesizce” göründüğünü belirledi. Grayscale, SEC’in Grayscale Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmek için sağlam bir dayanağı olmadığını savundu.

  Mahkemeye göre, SEC tutarsız hareket ediyor!

  Birleşik mahkeme adına yazan Yargıç Neomi Rao, başvurunun reddinin Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin onayıyla tutarsız olduğunu belirtti ve altta yatan Bitcoin piyasasının spot ve vadeli piyasa fiyatları arasında yüzde “99.9’luk bir korelasyon” olduğunu açıklamadığını söyledi. Grayscale’in önerilen ETF’sinin vadeli işlem ETF’lerine “esasen benzer” olduğu iddiasının kazandığını ifade etti. Yargıç şunları söyledi;

  “İlk olarak, altta yatan varlıklar – Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlemler – yakından koreledir. İkinci olarak, CME ile yapılan gözetim paylaşım anlaşmaları aynıdır ve Bitcoin veya Bitcoin vadeli işlemleri pazarında sahtekarlık veya manipülatif işlemleri tespit etme olasılıkları aynı olmalıdır.”

  SEC, Grayscale’in teklifini reddetmekte kullandığı benzer argümanları diğer ETF başvurularını reddetmede de kullanmıştır. İstinaf mahkemesi düzenleyiciyi başvuruyu tekrar gözden geçirmeye çağırdı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.