SON DAKİKA: HSBC’den Hong Kong’daki Müşterileri için Bitcoin ve Ethereum Hamlesi!

  • Hong Kong’daki en büyük banka olan HSBC, bugünden itibaren Hong Kong’daki müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum ETF’leri (borsa yatırım fonu) ile alım satım yapmasına izin verecek.
  • Bu hamle, yerel kullanıcıların Hong Kong’daki kripto para birimlerine erişim oranını artıracak.
  • Alım satımına izin verilecek olan ETF’ler ise Hong Kong borsasında listelenmiş olan ETF’ler olacaktır.

Hong Kong’daki en büyük banka olan HSBC, Hong Kong’daki müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine yatırım yapmasına izin verecek.

HSBC, Hong Kong’da BTC ve ETH için Harekete Geçti

Dünyanın en büyük sekizinci ve Hong Kong’daki en büyük banka olan HSBC, bugünden itibaren Hong Kong’daki müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum ETF’leri (borsa yatırım fonu) ile alım satım yapmasına izin verecek.

HSBC, Hong Kong’da bu kategoride hizmet sunan ilk banka olacak.

Bu hamle, yerel kullanıcıların Hong Kong’daki kripto para birimlerine erişim oranını artıracak.

Alım satımına izin verilecek olan ETF’ler ise Hong Kong borsasında listelenmiş olan ETF’ler olacaktır. Şu anda, Hong Kong’da listelenen kripto para birimi ETF’leri arasında CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF, CSOP Ethereum Vadeli İşlemler ETF ve Samsung Bitcoin Vadeli İşlemler Aktif ETF bulunmaktadır.

Aynı zamanda HSBC, Sanal Varlık Yatırımcı Eğitim Merkezi’ni başlattı. Yatırımcıların, HSBC aracılığıyla Sanal Varlıklarla ilgili herhangi bir ürüne yatırım yapmadan önce Sanal Varlık Yatırımcı Eğitim Merkezi’ndeki eğitim materyallerini ve risk açıklamalarını okuması ve onaylaması gerekiyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version