SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Coinbase’in “BASE” Ağı Resmen Başlatıldı!

  • Pollak, kullanıcıların bu dapp’leri keşfedebileceğini ve Ethereum’a kıyasla daha düşük işlem ücretlerinden ve daha yüksek işlem hızlarından yararlanabileceğini söyledi.
  • Optimism’in OP Stack olarak bilinen yazılım yığını üzerine geliştirilen Base, bir roll-up ağı olarak çalışıyor.
  • Base’in kamuya açık ana ağı yayınının rastladığı bir zaman diliminde, “onchain summer” etkinliğini başlattı.

Coinbase borsasının, 100’den fazla dapp ve hizmet sağlayıcıya ev sahipliği yapan layer-2 blok zinciri Base, resmi olarak başlatıldı.

Coinbase’in BASE Ağı Resmi Olarak Başlatıldı

Coinbase’nin Base ana ağı resmi olarak genel kamuya açıldı ve Base ekosisteminin bir parçası olarak 100’den fazla dapp ve hizmet sağlayıcıya ev sahipliği yapıyor.

Coinbase protokol lideri Jesse Pollak, kullanıcıların bu dapp’leri keşfedebileceğini ve Ethereum’a kıyasla daha düşük işlem ücretlerinden ve daha yüksek işlem hızlarından yararlanabileceğini söyledi.

Şubat ayındaki testnet tanıtımının ve ardından Temmuz ayında sadece geliştiricilere yönelik yayınlanan sürümünün ardından, Base birçok kripto projesiyle entegre oldu. Bu projeler arasında DeFi protokolleri, cüzdanlar, köprüler, oracle’lar ve analitik ile altyapı sağlayıcıları bulunuyor.

Optimism’in OP Stack olarak bilinen yazılım yığını üzerine geliştirilen Base, bir roll-up ağı olarak çalışıyor. Base, ana Ethereum blockchain dışında işlemleri işleyen bir ölçekleme çözümüdür ve dapplar için daha uygun maliyetli bir ağ sağlar.

Ayrıca, bu Katman 2 çözümünün, Coinbase’in zincir üstü ürünleri için varsayılan ağ haline gelmesi bekleniyor. Pollak konu hakkında COINOTAG’a şunları söyledi;

“Base ana ağının şimdi herkes için kullanılabilir olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Başlangıçta, Base ekosisteminde 100’den fazla dapp ve hizmet sağlayıcı bulunmaktadır ve aynı zamanda Coinbase ürün ekosisteminde derin entegrasyonlar bulunmaktadır.”

Onchain Summer Etkinliği

Base’in kamuya açık ana ağı yayınının rastladığı bir zaman diliminde, “onchain summer” etkinliğini başlattı. Birkaç hafta süren bu etkinlik, dijital sanat, müzik ve oyun alanlarında Base ana ağ ortak dapplarının tanıtımını vurguluyor. Özellikle, kullanıcılar Base ana ağının açılışını kutlamak için benzersiz bir “Base, İlk Gün” NFT’si oluşturma seçeneğine sahip olacaklar.

Bu lansman öncesi dönemde, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar ağa 100 milyon doların üzerinde değere sahip varlık transfer etmiş durumdalar.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version