SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance US’in Hukuk ve Risk Yetkilileri İstifa Ediyor!

  • Bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance, kurucusu Changpeng Zhao ve Amerikan birimi Binance US’e dava açmıştı.
  • Bilgisi olan kişilere göre, hukuk başkanı Krishna Juvvadi ve risk başkanı Sidney Majalya şirketi terk ediyorlar.
  • ABD’deki ve Avrupa’daki düzenleyici problemlerin yanı sıra, Binance borsası Rusya’daki varlığı hakkında da sorunlar yaşıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD’deki borsasında yaşanan düzenleyici sorunların ardından yetkililer istifalarını veriyor.

Binance US Borsasında İstifalar Devam Ediyor

Binance US, şu sıralar düzenleyicilerin yoğun baskısı altında olan bir kripto borsası, aynı dönemde anahtar risk ve hukuk yetkilileri şirketi terk ediyor.

Bilgisi olan kişilere göre, hukuk başkanı Krishna Juvvadi ve risk başkanı Sidney Majalya şirketi terk ediyorlar. Bu ayrılıklar, bu haftanın başında CEO Brian Shroder’ın ayrılmasından önce gerçekleşiyor.

Bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance, kurucusu Changpeng Zhao ve Amerikan birimi Binance US’e, iddia edilen şekilde ABD’de yasa dışı bir alım satım platformu işletmekten dava açmıştı. Juvvadi, SEC ile iletişim kurmak için şirketin temsilcilerinden biriydi.

Juvvadi ve Majalya, konu hakkında bir yanıt vermedi. Haziran ayındaki SEC dava başvurusundan bu yana, Binance US işi büyük darbe aldı ve piyasa payı çöktü.

Binance sadece ABD’de sorun yaşamıyor

ABD’deki ve Avrupa’daki düzenleyici problemlerin yanı sıra, Binance borsası Rusya’daki varlığı hakkında da sorunlar yaşıyor. Rusya’ya uygulanan yaptırımlara uymadığı iddia edilen Binance, Rusya’daki kripto pazarından tamamen çekilmeyi değerlendirdiğini bildirdi. Bu, ABD’deki Binance US yetkililerinin istifa ettiği dönemle çakıştı.

Binance’in Rusya’dan tamamen çekilme ihtimalini değerlendirdiğini açıklamasının ardından Binance’in Doğu Avrupa & Rusya Başkanı ve Rusya Bölge Genel Müdürü istifa etti.

Ayrıca 4 Eylül’de Binance küresel ürün başkanı Mayur Kamat, düzenleyici sorunların ardından istifa eden yetkililerin arasına katılarak borsadaki görevinden istifa etti.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version