Diğer

  SON DAKİKA: ABD’nin Enflasyon Verileri Açıklandı! Bitcoin, Dolar ve Altın Nasıl Tepki Verdi?

  • ABD’nin yıllık enflasyonu Ağustos ayında %3,7 olarak gerçekleşti. Temmuz ayında bu veri %3,2 olarak gerçekleşmişti ve Ağustos için beklentiler çoğunlukla %3,6 idi.
  • CME’nin FED aracına göre şu anda faizlerin sabit bırakılma olasılığı %93 olarak fiyatlanıyor. FED’in faiz toplantısında karar 20 Eylül tarihinde açıklanacak.
  • Bitcoin fiyatı, veri açıklanmadan önce 26.193 dolar seviyesinde işlem görüyordu, verinin açıklanmasıyla birlikte 26.016 seviyesine %0,60’lık bir hafif düşüş gerçekleştirdi.

  ABD’de piyasaların merakla beklediği kritik enflasyon raporları bugün açıklandı: Bitcoin fiyatları nasıl etkilendi? Dolar Endeksi düşüyor!

  ABD’deki Enflasyon Raporları Açıklandı

  usa-bitcoin

  Piyasaların merakla beklediği ABD’nin enflasyon raporları bugün açıklandı. Rapordaki bilgilere göre ABD’nin yıllık enflasyonu Ağustos ayında %3,7 olarak gerçekleşti. Temmuz ayında bu veri %3,2 olarak gerçekleşmişti ve Ağustos için beklentiler çoğunlukla %3,6 idi.

  ABD’deki enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte piyasalarda sert volatil hareketler görüldü. CME’nin FED aracına göre şu anda faizlerin sabit bırakılma olasılığı %93 olarak fiyatlanıyor. FED’in faiz toplantısında karar 20 Eylül tarihinde açıklanacak.

  ABD’nin enflasyon verilerine dair diğer detaylar ise şunlardır;

  • Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Aylık) – Açıklanan 0,3% / Beklenti 0,2% / Önceki 0,2%
  • Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Yıllık) – Açıklanan 4,3% / Beklenti 4,3% / Önceki 4,7%
  • Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Aylık) – Açıklanan 0,6% / Beklenti 0,6% / Önceki 0,2%

  Bitcoin, Dolar ve Altın nasıl etkilendi?

  Bitcoin fiyatı, veri açıklanmadan önce 26.193 dolar seviyesinde işlem görüyordu, verinin açıklanmasıyla birlikte 26.016 seviyesine %0,60’lık bir hafif düşüş gerçekleştirdi ve daha sonra toparlanarak yeniden 26.100 dolar seviyesine yükseldi. Şu anda BTC 26.142 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

  Dolar endeksi (DXY) ise veri açıklanmadan önce 104.750 seviyesindeydi, verilerin açıklanmasıyla birlikte önce 104.966 seviyesine hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi, ardından %0,3’lük bir düşüşle 104.587 seviyesine kadar gerileme gösterdi. DXY şu anda 104.618 seviyesinde seyrediyor.

  ONS Altın, ABD’deki enflasyon raporları açıklanmadan önce 1911 dolar seviyesinde işlem görüyordu, verilerin açıklanmasıyla birlikte 1905 dolar seviyesine %0,3’lük bir düşüş gerçekleştirdi ve daha sonra hızla toparlandı: Şu anda 1913 dolar seviyesinde işlem görüyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Tether ve Bitfinex, Düzeltilmiş Toplu Dava ile Piyasa Manipülasyonu ile Suçlandı

  Tether ve Bitfinex yenilenen bir hukuki mücadelenin merkezinde yer...

  Dogecoin (DOGE) Boğa Rallisine Hazır, Fiyat Geçen Hafta %13 Arttı

  Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatında dikkat çekici bir artış oldu...

  Bitcoin, Piyasa Hareketleri ve Analist Uyarıları Ortasında $63,600’ü Aştı

  Kripto yatırımcıları, piyasadaki etkileyici yükselişle, bir analistin son uyarısıyla...

  Ethereum, NFT Satışları %7 Artarken Önde Gidiyor, Solana ve Polygon Önemli Büyüme Gösterdi

  Son dönemde, NFT satış hacminde kayda değer bir artış...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Tether ve Bitfinex, Düzeltilmiş Toplu Dava ile Piyasa Manipülasyonu ile Suçlandı

  Tether ve Bitfinex yenilenen bir hukuki mücadelenin merkezinde yer alıyor. Piyasa suistimali ve antitröst yasalarını ihlal etmekle suçlanıyorlar. Bu firmalar benzer iddialar için sürekli dikkate alındı. Bu...

  Dogecoin (DOGE) Boğa Rallisine Hazır, Fiyat Geçen Hafta %13 Arttı

  Geçtiğimiz hafta DOGE fiyatında dikkat çekici bir artış oldu ve %13’ün üzerine çıktı. Önemli göstergeler ve piyasa indikatörleri şu anda DOGE için yükseliş trendine işaret...

  Bitcoin, Piyasa Hareketleri ve Analist Uyarıları Ortasında $63,600’ü Aştı

  Kripto yatırımcıları, piyasadaki etkileyici yükselişle, bir analistin son uyarısıyla heyecan içinde. Bitcoin (BTC) 63.600 dolar seviyesini aşarken, yatırımcılar günlük ve haftalık kapanışlarda devam eden kazançları...