Diğer

  Solana’nın Kurucusu Yakovenko, “ETH Killer” Anlatısına Karşı Uyarıda Bulundu!

  • Yakovenko, Ethereum ve Solana gibi genellikle “ETH Killer” olarak adlandırılan diğer protokoller arasında soğuk bir savaş başlatma uyarısında bulunan bir gönderi yayınladı.
  • Yakovenko’nun Ethereum hakkındaki açıklaması, SOL ve ETH’nin rahatsızlık vermeden bir arada var olabileceği ve hatta örtüşebileceği gerçeğini vurgular.
  • Solana’ya olan büyüyen endüstri övgüsüne rağmen, Yakovenko, Ethereum protokolüyle sağlıksız bir rekabeti kışkırtmamaları konusunda topluluk üyelerini uyardı.

  Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, sıkça tartışma konusu haline gelen “ETH Killer” konusu hakkında görüşlerini dile getirdi.

  Yakovenko, ETH Killer Hakkında Konuşuyor

  solana-sol

  Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, X uygulamasında halkı Ethereum (ETH) ile Solana (SOL) dahil olmak üzere genellikle “ETH Katili” olarak anılan diğer protokoller arasında soğuk bir savaş başlatma konusunda uyaran bir gönderi yayınladı.

  Yakovenko’ya göre, Ethereum’a karşı böyle bir anlatıyı desteklemek ekosistemi olumsuz etkiler. Protokollerin birbirlerini öldürme tehditleri olmadan bir arada var olabileceğini veya rekabet edebileceğini önerdi.

  “Paydaş etkili teknolojiler, örtüşen özelliklere sahip olabilir ve rekabet edebilir, ancak bu tamamen normal. Solana’nın gelişip bir şekilde Eth’in öldüğü bir gelecek görmüyorum” dedi Solana’nın kurucu ortağı.

  Ayrıca, Anatoly, gelecekte “Danksharding” adlı bir teknolojinin, blok zincir teknolojisine daha ucuz bloklar eklemesine izin veren ve Solana’nın tüm verilerini barındırmak için yeterli bant genişliğine sahip olacağına olan olumlu bakış açısını dile getirdi.

  Danksharding, işlemlerin kapalı devre işlemleri için ek depolama alanı sağlanarak genişletildiği bir Ethereum rollup ölçekleme yöntemidir. Yakovenko’nun Ethereum hakkındaki açıklaması, SOL ve ETH’nin rahatsızlık vermeden bir arada var olabileceği ve hatta örtüşebileceği gerçeğini vurgular.

  Solana’nın Kurucusu ETH Rekabetini Bastırdı

  Solana’ya olan büyüyen endüstri övgüsüne rağmen, Yakovenko, Ethereum protokolüyle sağlıksız bir rekabeti kışkırtmamaları konusunda topluluk üyelerini uyardı. Bu, MakerDAO’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Rune Christensen’ın protokolün NewChain’ini Ethereum’dan uzaklaştırarak Solana blok zincirinde çatallama planlarını duyurduğu zaman gerçekleşti. Haber, Solana taraftarları arasında en iyisinin savaşı olarak görülen bir tepkiye neden oldu.

  Yakovenko, bunun genel anlamda açık kaynaklı bir zafer olduğunu hemen belirtti. “Gerçekten umuyorum ki Solana topluluğundaki insanlar bunu Ethereum’a saldırmak için bir sopaya dönüştürmez,” dedi.

  Ekim ayında bir Ethereum topluluk üyesi olan jebus.eth, Solana’yı “Değerin aslında nereden geldiğini veya nasıl yaratılacağını anlamayan fakirler ve zengin insanların koalisyonu, sadece istediğim şeylerin ucuz olması gerektiğini biliyorlar” diyerek eleştirmeye çalıştı. Ancak Solana’nın kurucusu, protokolünün tamamen devletsiz bir dijital alanın peşinde olduğunu, iletişim ve işlemlerin serbestçe dolaştığı, kapitalist aracılar ve hükümet gözetimi kontrolünden kurtarılmış bir gerçeklik olduğunu vurgulayarak hızlı bir şekilde cevap verdi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.