Solana Yorum Analiz: SOL Boğa Rallisi Sürüyor!

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerini yenilemesinin ardından yükselişe geçti. Solana da yükselişe geçen altcoinlerin arasında yer alıyor. SOL Ethereum benzeri fiyat hareketleri sergiliyor. Çünkü her iki altcoinde ATH seviyelerini yenileyerek yükseliş yaşamaya devam ediyorlar. Solana’nın boğa rallisi temmuz ayından beridir sürüyor. Altcoin temmuz ayında 20 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Ancak yükselişe geçen altcoin yaklaşık 4 ay içinde %1.000’den fazla bir yükseliş yaşadı. Ancak SOL için bu fiyat artışlarının sebebi sadece artan boğa baskısından kaynaklanmıyor.

Solana Yorum Analizi: SOL Güçleniyor!

Solana-11.05-2

Solana bu yıl boyunca, özellikle de son üç aydır durdurulamaz bir rallide yer aldı. SOL fiyatı 2021’in başından bu yana 166 katlık bir artış yaşadı. Ayrıca ekosistemdeki en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu.

Solana blockchain, ultra hızlı işlemleri için son derece düşük maliyetle popülerdir. Ayrıca, Ethereum blockchaininde hızla yükselen gas ücreti, daha fazla DeFi kullanıcısını Solana gibi uygun fiyatlı çözümleri tercih etmeye zorladı. DeFiLlama’daki verilere göre, Solana’daki tüm DeFi protokollerinin toplam değeri 15 milyar dolara yaklaştı.

Artan gas ücreti, DeFi kullanıcılarının Solana’yı tercih etmesinin bir nedeni olsa da, Solana güçlü bir gelişime tanık oldu. Solana blok zinciri saniyede 710.000 işlem (TPS) verimine sahiptir.

Solana blok zinciri, mevcut Proof-of-Stake (PoS) ile birlikte Proof-of-History (PoH) konsensüs modelini kullanarak bu ölçeklenebilirliği geliştiriyor. Ayrıca, platform daha önce mümkün olmayan çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları da (DApps) kolaylaştırıyor.

Solana’nın gelecekte Ethereum’u geçmesi hakkında çok şey konuşuldu ama şu anda bu çok uzak görünüyor. Şu anda Ethereum ekosistemi Solana’nın yedi katı büyüklüğünde. Ayrıca Pos Ethereum 2.0’a geçiş ile Solana’nın ETH ile rekabet etmesi daha da zorlaşacaktır.

Solana Kısa Vadeli Teknik Analiz Yorumu

Solana-11.05-1

Solana yazım sırasında 240 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 220 dolar seviyeleri olacaktır. Bu destek seviyesinin kıırlımı ile 200 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde pozitif seyrediyor. Ancak RSI’da negatif uyumsuzluk gözlemleniyor. Bu da altcoin için son yükselişlerin fake olabileceğini belirtiyor.

SOL için yukarı öynlü fiyat hareketlerinde ise ilk hedef seviye 275 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile 315 dolar seviyelerine kadar bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Önemli Destek-Direnç Seviyeleri!

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

220

200

275

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster