Diğer

  Solana (SOL), Yeni Token Uzantılarını Duyurdu: Token Uzantılarına Dair Tüm Detaylar!

  • Solana, 24 Ocak 2024 tarihinde, 13 token uzantısını tanıttı. Gizli transferler haricinde, tüm uzantılar şu anda kullanıma hazır durumda.
  • İzin verilen blockchain ortamlarının güvenlik ve uyumluluk kontrollerini, kamuya açık blockchain’lerin işletme verimliliği ile birleştirir.
  • Solana Vakfı’nın Ödemelerden Sorumlu Başkanı Sheraz Shere ise Web3 alanına girmek isteyen büyük ölçekli şirketlerin ağın cazibesini vurguladı.

  Solana, ekosisteme dair geliştirmelere yönelik yeni 13 token uzantısını duyurdu: Token uzantıları ne anlama geliyor?

  Solana, 13 Yeni Token Uzantısını Duyurdu

  Solana-SOL

  Solana (SOL), ekosistemine son zamanlarda devrim niteliğinde bir gelişme ekledi: token uzantıları. Bu inovatif özellik, ağın SPL token evriminin bir parçası olarak geliştirilmiş bir dizi işlevsellik sunuyor ve aynı zamanda Ethereum’un (ETH) ERC-20 token standardına benzer önemli bir ilerlemedir.

  Solana, 24 Ocak 2024 tarihinde, 13 token uzantısını tanıttı. Gizli transferler haricinde, tüm uzantılar şu anda kullanıma hazır durumda. Gizli transferlerin, ağın Şubat 2024’te benimseyeceği 1.17 sürümü ile erişilebilir hale gelmesi bekleniyor. Bu uzantılar, hazır çözümlerden oluşan bir paketi temsil eder.

  İzin verilen blockchain ortamlarının güvenlik ve uyumluluk kontrollerini, kamuya açık blockchain’lerin işletme verimliliği ile birleştirir. Bu inovatif yaklaşım, gereken mühendislik süresini ve kaynaklarını önemli ölçüde azaltarak ağı, kamuya açık blockchain alanında öncü bir konuma getiriyor.

  Token uzantıları çeşitli kullanım durumlarına sahiptir ve stablecoin’ler, gerçek dünya varlıkları (RWA) ve ödemeler gibi çeşitli sektörlere hizmet vermek üzere özelleştirilebilir. Ana özellikler arasında transfer kancaları, transfer ücretleri, gizli transferler, kalıcı temsil yetkisi ve transfer edilemezlik bulunmaktadır.

  Bu uzantılar, karmaşık token etkileşimleri, sürdürülebilir gelir modelleri, şifrelenmiş işlem miktarları, mutlak token ihraç yetkisi ve kimlik yetenekleri gibi özelliklere olanak tanır. Ağın Ortak Kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, token uzantılarının Solana’nın entegre geliştirici ve kullanıcı deneyimini artırmadaki önemini vurguladı. Yakovenko, “Token uzantıları, Solana’yı geliştiriciler için ideal bir hedef yapan özelliklere dayanıyor,” dedi.

  Solana Vakfı’nın Ödemelerden Sorumlu Başkanı Sheraz Shere ise Web3 alanına girmek isteyen büyük ölçekli şirketlerin ağın cazibesini vurguladı. Shere, token uzantılarının büyük düzenlenmiş kuruluşlar için kritik özellikler sunarak blockchain teknolojisinin uyumlu bir şekilde benimsenmesine olanak tanıdığını belirtti.

  Endüstri Devleri Tarafından Benimseniyor

  Paxos ve GMO-Z Trust Company Inc. (GMO Trust) gibi endüstri liderleri, bu uzantıları Solana blockchain üzerinde stablecoin ihraç etmek için zaten kullanıyorlar. Paxos, önde gelen düzenlenmiş bir blockchain altyapı platformu olarak, stablecoin ihraç etmeyi Aralık 2023’te Solana’ya genişletti.

  Benzer şekilde, GMO Trust, ağı yenilik ve uyumluluk için token uzantılarını kullanarak ilk düzenlenmiş Japon yeni stablecoini ve bir Amerikan doları stablecoini duyurdu. Visa, Worldpay, Stripe, Google ve Shopify gibi şirketler Solana’nın performans avantajlarından yararlanmak için adım attıkça, ağ, Web3’ün geleceğine öncülük edecek şekilde konumlandırılmış durumda.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.