Solana (SOL) Önemli Destekte Tutunamadı!

Önemli seviyede tutunamayarak aşağı yönlü hareketine devam eden SOL için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini inceleyelim.
Solana-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SOL Günlük Grafik Yorumu

SOL-05.09-1

Sizler için bu yazımda dillerden düşmeyen en popüler projelerden birisi olan SOL analizi yapacağım. Her ne kadar bilinse ve sevilse de uzun süredir düştüğüne hepimiz şahidiz.

Mor kutu ile gösterdiğim 77 dolardaki alanda tutunamayarak aşağı yönlü hareketine devam ediyor. Düşüşün devam etmesi durumunda 35 dolar seviyesinden hatta daha da düşerse 20 dolar seviyesinden tepki alacağını düşünmekteyim.

Olası yükseliş senaryosunda ise 106,4 dolardaki direncini test etmek istemesi oldukça muhtemel. Hatta yükselişin devam etmesi durumunda ise 121,9 dolar seviyesindeki direnç seviyesini kırma ihtimali var. Ardından 143,5 dolardaki direnç seviyesi ile karşı karşıya kalacak.

Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için yükseliş trendi hayalleri suya düşmüş olsa da bu seviyeyi aşması durumunda yatırımcılarının yüzünü güldüreceği kanaatindeyim.

RSI şu anda yaklaşık 30 seviyesinde yani aşırı satım bölgesinde yer aldığı görülüyor. Kısa vadeli de olsa ufak bir yukarı yönlü tepkinin gelmesini bekliyorum.

MACD göstergesi negatif bölgede yer aldığından dolayı düşüş trendi hala güçlü görünüyor. Kesişim yaşadığı zaman yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 65,8 35 20
Direnç Seviyeleri 106,4 121,9 143,5

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

SOL-05.09-2

Şu anda 70,6 dolara iğne attığı ve buradan tepki aldığı için şimdilik destek olarak kabul edilebilir. Ancak bu seviyede tutunamazsa 56,7 dolar seviyesindeki desteğinden tepki alacaktır. Tepki alamadığı durumda 39,8 dolara düşeceği fikrindeyim.

Yükseliş senaryosunda 76,2 dolar seviyesini test ettikten sonra 81 dolara ulaşmak isteyecektir. Gücünü yeniden toplayabilirse 84,4 dolar ve 88 dolar seviyelerini test etme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 70,6 56,7 39,8
Direnç Seviyeleri 76,2 81 84,4
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster