Diğer
  Ana SayfaHaberSolana (SOL) Fiyatı 25 Dolara Yükselebilir mi? Güncel Analiz!

  Solana (SOL) Fiyatı 25 Dolara Yükselebilir mi? Güncel Analiz!

  -

  • Solana fiyatı önemli bir trend çizgisini test ediyor.
  • Bugün gelecek olan ABD verileri fiyat üzerinde etki yaratabilir.

  Solana (SOL) fiyatı önemli bir trend kararıyla karşı karşıya. Bu ABD verisi ile yükseliş trendi hızlanabilir!

  Solana Fiyatı 25 Doların Üzerine Hazır mı?

  solana (1)

  Solana’nın (SOL) fiyatı son günlerde önemli bir yön kararıyla karşı karşıya kaldı ve şu anda boğaların ayılarla zorlu bir savaşın ardından üstünlüğü ele geçirdiği görülüyor. Bununla birlikte, SOL fiyatı henüz çıkmadı. Ancak bugün bir karar erken gelebilir.

  Kripto piyasası hala büyük ölçüde ABD’den gelen makro verilere bağımlı. Ve önümüzdeki hafta yapılacak bir sonraki FOMC toplantısından önce, Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon ölçüsü olan PCE bugün Türkiye saati ile 15.30’da yayınlanacak. Bu, bugünü haftanın en önemli günü yapıyor.

  Şubat ayı kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksi aylık bazda %0,4 olan tahminin altında %0,3 oldu. Mart ayı için analistler %0,3’lük bir artış bekliyorlar. Yıllık bazda (YoY), bir önceki aya göre %4,6’dan %4,5’lik bir artış bekleniyor. Çekirdek enflasyon oranları düşerse, kripto piyasasında bir yükseliş tepkisi beklenir ve Solana, büyük bir yukarı yönlü sıçrama sağlamak için mükemmel bir konuma sahiptir.

  SOL, geçtiğimiz günlerde 1 günlük grafikte son derece önemli bir trend kararıyla karşı karşıya kaldı. Zaten Aralık 2022’nin sonundan bu yana Solana bir yükseliş trendi oluşturdu. Ancak yükselen trend çizgisi (siyah), son birkaç gün içinde ayılar tarafından birkaç kez test edildi.

  sol-usdt-1-g

  SOL/USD Günlük Fiyat Grafiği

  Şu anda, SOL fiyatı yine açıkça trend çizgisinin üzerinde. Bu nedenle, ABD’deki PCE bugün olumluysa, Solana 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamaya (EMA) (mavi) doğru bir koşu başlatabilir.

  Solana 8 Nisan 2022’de “boğa çizgisinin” altına düştüğü için teknik olarak hala ayı bölgesinde. 2023 Nisan ayının ortalarında ilk denemeler başarısız oldu. Bitcoin ve çok sayıda altcoin halihazırda 200 günlük EMA’nın üzerinde işlem görürken, SOL, FTX çöküşünün bir sonucu olarak hala trend göstergesinin altında kalmış durumda.

  Eğilim çizgisini tutmak artık SOL fiyatını 200 günlük EMA’ya ve boğa bölgesine fırlatan itici güç olabilir. Sınır çizgisi şu anda 25,12 dolarda.

  Ancak, yeni bir girişimi onaylamak için Solana’nın 22,78 doların üzerine çıkması gerekiyor. SOL bu direnç seviyesinin üzerinde dengelenmeyi başarırsa, alım tarafı tekrar 200 günlük EMA’yı hedefleyebilir. Bu başarılı olursa, %38,2 Fibonacci seviyesinin de bulunduğu yılın en yüksek seviyesi olan 27,13 $ odak noktasına geliyor.

  Dikkat çekici bir şekilde, Solana’nın mevcut gücü SOL/BTC tablosunda da (1 saatlik) görülebilir. Basın zamanında, SOL alt zaman dilimindeki düşüş trendini kırmak üzereydi. 0.0008018’e doğru bir hareket mümkün görünüyor.

  sol-btc-1-h

  SOL/BTC Saatlik Fiyat Grafiği

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler