Solana (SOL) Desteğinde Tutunamadı!

Düşen bir formasyonda işlem gören ve destekte tutunamayan SOL için kısa ve uzun vadeli önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Solana

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SOL Günlük Grafik Yorumu

SOL-05.15-1

Sizler için bu yazımda, Ethereum’a karşı en büyük rakip olarak görülen ve saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebilen akıllı sözleşme platformu olan Solana’nın ana varlığı SOL analizi yapacağım.

Nisan ayı başından bu yana düşen bir formasyonda işlem görüyordu. Piyasadaki büyük düşüş sonucunda destekte tutunamayarak 37,3 dolara kadar geriledi. Yükselmek için fırsat kollayarak işlem gördüğü alana girmek istedi ancak ret yedi.

İlk olarak eski formasyonunun desteğini direnç olarak kabul ederek yükselişine devam edeceğini düşünüyorum. Ardından ise mor kutu ile gösterdiğim bölgeyi test etme ihtimali var. Teknik dirençlerden bahsedecek olursam, ilk olarak 74 dolar ve ardından 95,2 dolar seviyesine ulaşmak isteyecek.

  • Günlük grafikte MA200’ün neredeyse yüzde 60 altında işlem görmesi, düşüş trendini güçlendirmekte. Uzun vadede yükseliş trendinde işlem görebilmesi için bu seviyenin üzerine çıkması gerektiğini düşünüyorum.
  • RSI ise daha yeni aşırı satım bölgesinden çıktı. Sonucunda aşırı alım bölgesine kadar önünde geniş bir alan bulunuyor.
  • MACD daralmaya başlıyor. Kesişim gerçekleşmek üzere. Bu bizlere yükselişin devam edeceğini göstermektedir. Bu indikatörün gösterdiği bir durum olduğu için bir kesinlik yansıtmamakta.
Destek Seviyeleri 37,3 22,1
Direnç Seviyeleri 74 95,2

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

SOL-05.15-2

Şu anda 49,8 dolardaki direncini aştıktan sonra 62,4 dolar seviyesindeki direncine doğru hareket ettiğini görüyoruz. Yükselişin devamında 73,2 dolara ulaşacağını düşünüyorum.

Ayıların güçlenmesi durumunda 37,3 dolara kadar tekrar gerileme ihtimali var. Hatta düşüşün şiddetlenmesi fiyatın 32,2 dolar seviyesine düşeceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 49,8 37,3 32,2
Direnç Seviyeleri 62,4 73,2 85,8
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster