Softbank’tan Kripto Borsasına 200 Milyon Dolarlık Fon! Bitcoin’e Ne Faydası Olacak?

Softbank

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Softbank, Brezilya’nın kripto para borsası devi ‘Mercado Bitcoin’ borsasına 200 milyon dolar yatırım yaptı. Bu, Softbank tarafından Latin Amerika’da bugüne kadar yapılan en büyük yatırımdı. Peki Softbank nedir ve bu yatırımı ne için yaptı? Hep beraber inceleyelim. İşte detaylar…

Softbank Ne İş Yapar? Bitcoin ile Ne Bağlantısı Var?

SoftBank Group Anonim Şirketi Japonya’nın başkenti Tokyo kenti merkezli halka açık telekomünikasyon şirketidir. 2019 itibarıyla, Forbes dergisinin “Dünyanın En Büyük Halka Açık Şirketleri” listesinin 36. sırasında yer alan şirket, aynı yıl itibarıyla 112.4 milyar dolar değere sahiptir. Latin Amerika’da yatırımlarına başlayan şirket ‘Mercado Bitcoin’ borsasına 200 milyon dolarlık yatırım yaptı.

brezilya

Haber, ‘Mercado Bitcoin’ borsasının değeri 2,1 milyar dolara yükselen ana şirketi 2TM Group tarafından duyuruldu.

2TM CEO’su Roberto Dagnoni, Forbes’a verdiği demeçte, “Bu gelen yatırım, altyapımıza yatırım yapmaya devam etmemizi sağlayacak ve blok zinciri tabanlı finans piyasasına yönelik artan talebi büyütmemizi ve karşılamamızı sağlayacak” dedi.

Mercado Bitcoin, Brezilya’daki en büyük kripto para borsası haline geldi. Son kripto para piyasası çöküşünden bağımsız olarak, Mercado Bitcoin, 2,8 milyondan fazla aktif kullanıcıyla 2021’in ortalarında önemli bir büyümeye tanık oldu. 2021’in ilk beş ayında borsa 700.000 yeni kayıt elde etti.

“Mercado Bitcoin, kripto para alanında bölgesel bir lider ve Brezilya’nın önde gelen kripto borsasıdır. SoftBank SBLA Advisers Corp.’un yönetici ortağı Paulo Passoni, Forbes’a verdiği demeçte, ”Kripto varlıklar için potansiyel kullanım kolaylığı ile ölçülen devasa bir yerel ve bölgesel borsalardan bir tanesi olması büyük bir avantaj.”

Brezilya’nın en büyük kripto borsası, Meksika, Arjantin, Şili ve Kolombiya’da bölgesel genişleme için yeni fon akışını kullanmayı hedefliyor.

Latin Amerika’da Bitcoin Yüksek İlgi Görüyor

Brezilya’dan El Salvador’a kadar Latin Amerika ülkelerini, kapsayıcı kripto para birimi düzenlemesine geçmek için girişimler geliştiriyor. Bu ülkeler, kripto para birimlerinin Web 3.0’a geçişte önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

SoftBank gibi, Meksikalı bir kripto para birimi platformu olan Bitso, Coatue Hedge fonu liderliğindeki bir C Serisi yatırım turunda 250 milyon dolar topladı ve Tiger Global yatırım şirketi değerlemesini 2.2 milyar dolara çıkardı. Latin Amerika, zaman zaman hükümetten gelen kripto varlık kesintilerine rağmen kripto varlık pazarına artan bir ilgi gösterdi.

Latin Amerika ülkeleri, kripto para birimlerini düzenlemek için kaynak sağlamakla ilgili altyapıyı genişletmeye başladı. Genel nüfusu kripto paralar ile nihai dijital değişimi yapmaya teşvik ediyor ve kolaylaştırıyorlar.

Haberimi hakkında olumlu veya olumsuz görüşlerinizi lütfen aşağıda belirtiniz.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook