Singapur’un En Büyük Bankası Kripto Güven Çözümü Sürecini Başlattı

dbs bank
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asya’nın Çin dışındaki en büyük varlık yöneticilerinden biri olan DBS Private Bank, dijital varlıklara yönelik artan talebin ortasında bir kripto para birimi güven çözümü başlattı. Bir ajansın Cuma günü bildirdiğine göre, Singapurlu bankacılık devi Aralık 2020’de kendi kripto borsasını kurduktan sonra artık tamamen sahip olduğu güven şirketi DBS Trustee aracılığıyla kripto hizmetlerini genişletiyor.

Yeni kripto güven çözümü, şirketin özel bankacılık müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasına, gözetim altına almasına ve yönetmesine olanak tanıyor. Güven teklifi, DBS Dijital Değişim’de barındırılan tek dijital varlıklar olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere dört kripto para birimini destekliyor.

DBS Private Bank grup başkanı Joseph Poon,

Güven yapımız, müşterilerin güvenli bir şekilde yönetilecekleri ve amaçlanan yararlanıcılarına aktarılacakları gönül rahatlığıyla bu varlıkları rahat bir şekilde tutmalarına olanak tanıyor

Daha fazla müşterinin kriptoya yatırım yapmakla ilgilendiğini veya zaten dijital varlıklara yatırım yaptığını söyledi. Poon:

Kripto para birimleri daha yaygın hale geldikçe bu eğilimin hızlanmasını bekliyoruz

DBS’nin yeni başlattığı kripto güven çözümü, şirketin 2021’in ilk çeyreğinde kripto para borsasında on kat hacim artışı kaydetmesinden kısa bir süre sonra geliyor. DBS, kripto ile ilgili diğer planlarının bir parçası olarak, ikinci çeyrekte bir güvenlik belirteci teklifi sunmayı planlıyor. Banka ayrıca yeni bir Blockchain girişimi yoluyla sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için yatırım bankası JPMorgan ve devlet yatırım şirketi Temasek ile birlikte çalışıyor. Dijital varlık maruziyetine yönelik artan talebin ortasında, bir dizi büyük küresel banka bu yıl kripto endüstrisine girdi. Geçen ay Morgan Stanley, Mart ayında zengin müşterilere kripto hizmetleri sunma planlarını açıkladıktan sonra Bitcoin’i 12 yatırım fonuna ekledi.

Büyük yatırım bankası Goldman Sachs, 2021’in 2. çeyreğinden itibaren yatırımcılara kripto varlıklar sunma planlarını da doğrulamıştı.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!