Diğer
  Ana SayfaHaberSilicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

  Silicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

  -

  • Silicon Valley Bank, First Citizens Bank ile bir satın alma anlaşması yaptı.
  • Anlaşma, SVB varlıklarının 72 milyar dolarlık bir değerini içeriyor.
  • Silicon Valley Bank’ın İngiltere bölümü bu ayın başlarında HSBC tarafından satın alındı.

  Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), First Citizens Bank & Trust Co.’nun Silicon Valley Bank’ın mevduatlarını ve yükümlülüklerini satın alacağını pazartesi günü duyurdu.

  FDIC’nin açıklamasına göre, satın alma, Silicon Valley Bank’tan yaklaşık 72 milyar dolarlık varlıkların 16,5 milyar dolarlık bir indirimle satın alınmasını içeriyor.

  Silicon Valley Bank Satın Alma Anlaşması Detayları

  Satın alma ve devralma anlaşması, Silicon Valley Bridge Bank’ın 17 eski şubesini içeriyor. Anlaşmadan sonra, 27 Mart’ta First-Citizens Bank & Trust Company olarak açılacaklar.

  Teknoloji odaklı bankanın 10 Mart itibariyle toplam varlıklarının yaklaşık 167 milyar dolar ve toplam mevduatının yaklaşık 119 milyar dolar olduğu bildiriliyor.

  Açıklama şöyle diyor: “FDIC, Silicon Valley Bank’ın başarısızlığının Mevduat Sigorta Fonu’na (DIF) maliyetinin yaklaşık 20 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. Kesin maliyet, FDIC alıcılığı sonlandırdığında belirlenecektir.”

  Yabancı Şubeler

  First Citizens Bank satın almasından sonra FDIC, mevduatları sigorta limitine kadar korumaya devam edecek. Bu ayın başlarında, Silicon Valley Bank’ın İngiltere bölümü HSBC tarafından 1 sterline satın alındı. İngiltere müşterilerinin 8,1 milyar doların üzerinde mevduat güvence altına alındı.

  SVB Financial Group, bankacılık kolunun başarısızlığından sonra geçen hafta Chapter 11 Koruma başvurusunda bulundu.

  SVB kapanışı, 2008 Küresel Finansal Krizi sırasında son yaşanan eşi benzeri görülmemiş banka çalkantısını ortaya çıkardı.

  Bu hikaye gelişmeleri alındıkça güncellenecektir.

  Reddiyet

  CoinOtag, hikayede yer alan şirket veya kişiye resmi bir açıklama almak için başvuruda bulundu, ancak henüz yanıt alamadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

  Bu Metriğe Göre, Bitcoin Rallisi için Umut Hala Var!

  Bu Bitcoin metriğinde, tarihsel olaylara bakıldığında şu an BTC'nin yükseliş rallisi için fırsat yakalayabileceği gözlemleniyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler