Ana SayfaHaberSignature Bank Kripto Para Birimleri Yüzünden mi Kapandı?

Signature Bank Kripto Para Birimleri Yüzünden mi Kapandı?

-

Bankanın bir üyesi daha önce kripto karşısında bir mesaj göndermek istediğini iddia etmişti.

Signature Bank, Kriptolar Yüzünden Değil, Tutarlı ve Güvenilir Veriler Sağlamadığı için Kapandı!

signature-bank
Signature Bank

14 Mart’ta International Business Times tarafından yayınlanan bir rapora göre, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), “tutarlı ve güvenilir veriler sağlamadığı” için Signature Bank’ı kapattı ve bu kararın kripto karşıtı bir mesaj göndermek için alınmış olmadığını söyledi. Signature Bank Yönetim Kurulu Üyesi Barney Frank daha önce NYDFS’nin sadece “çok güçlü bir kripto karşıtı mesaj göndermek” için bankayı kapattığını iddia etmişti.

Rapor, NYDFS sözcüsünün şunu söylediğini belirtti: “Kripto ile hiçbir ilgisi yoktu. Bunun yerine, liderliğe karşı ciddi bir güven sorunu vardı”. Denetleyici, bankanın liderliğinden bilgi almaya çalışırken, banka “güvenilir ve tutarlı veriler sağlayamadı”, raporunda denetleyicinin açıklamasının bir özeti olarak belirtildi. Rapor, Barney Frank’ın özgün iddiasına sadık kaldığını ima ediyordu.

Rapor, Frank’ın şu yanıtını alıntıladı: “Sanırım o bir faktördü. Neden kapatıldığını anlamıyorum” ve Frank’ın banka yöneticilerinin denetleyicilere veri sağlamaya çalıştıklarını, ancak kapatılmadan önce bunu başaramadıklarını iddia ettiğini belirtti.

NYDFS, Signature Bank’a Haklı Sebeplerle mi El Koydu?

NYDFS
NYDFS (New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı)

New York Banking Law Bölümü 606, NYDFS’nin bir bankayı çeşitli sebeplerle devralmasını yetkilendiriyor, bunlar arasında “denetleyiciye kayıtlarını ve işlerini göstermeye yanaşmamış olması” ve/veya “işlerini yürütmek için güvensiz veya güvensiz bir durumda olması” bulunuyor.

Signature Bank 12 Mart’ta kapatıldı. Kapatılması, bir hafta önce başlayan ve Silvergate Capital ve Silicon Valley Bank’ı da içeren banka kapanmalarının bir parçasıydı. Signature’a birçok kripto ile ilgili işletme para yatırmıştı, bunlar arasında Coinbase, Celsius ve Paxos bulunuyordu. Kripto borsası Gemini daha önce Signature ile ortaklık kurmuştu, ancak 13 Mart’ta bankanın kapatılmasından hemen önce orada hiçbir fonlarının olmadığını belirtti.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler