Sıcak Gelişme | JPMorgan’dan Ayı Piyasası Sinyali!

jpmorgan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan’ın kripto para piyasası analistleri, Bitcoin’in (BTC) spot fiyatları ile BTC vadeli işlem fiyatları arasındaki farkın piyasa için potansiyel bir düşüş işareti olduğuna dikkat çekti. Küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, müşterilere Perşembe günü yaptığı bir notta, Bitcoin piyasasının geriye doğru döndüğünü yazdı.

Analistler, kripto piyasalarında geçen ayki düzeltmenin, Bitcoin vadeli işlemlerinin 2018’den bu yana ilk kez geriye gidişe döndüğünü gördüğünü söyledi. Stratejistlere göre, Bitcoin vadeli işlemleri, son iki gün içinde piyasada büyük bir toparlanma yaşanmasına ve Bitcoin’in Perşembe günü 37.500 dolara ulaşmasına rağmen BTC fiyatı için olumsuz bir işaret olarak görülmeli.

Analistler, Bitcoin vadeli işlem eğrisinin 2018’in çoğunda, Bitcoin’in 2017’nin sonlarında o zamanki tarihi zirvesi olan 20.000 $’a ulaştıktan sonra %74 düştüğü bir yıl için geriye doğru gittiğini vurguladı:

 Son haftalarda gerilemeye dönüşün ayı piyasasına işaret eden olumsuz bir sinyal olduğuna inanıyoruz. Bizim görüşümüze göre Bitcoin’de yaşanan vadeli işlemlerinde gerilemeye geçiş, 2018’i yansıtan bir düşüş sinyali.

En son analizde JPMorgan, spot fiyatlara yayılan ikinci Bitcoin vadeli işlemlerinin 21 günlük hareketli ortalamasına özellikle baktı. Analistler, Chicago Ticaret Borsasında vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapan “olağandışı bir gelişme ve şu anda kurumsal yatırımcılardan Bitcoin talebinin ne kadar zayıf olduğunun bir yansıması” gözlemlediler.

Analistler ayrıca, Bitcoin’in toplam kripto piyasa değerindeki zayıf payının, ilgili başka bir eğilim olduğunu belirtti.  Daha önce bildirildiği üzere, kripto pazarlarındaki Bitcoin hakimiyeti Mayıs ayı sonunda %40’a düştü ve bu Ocak ayında %70’in üzerine çıktıktan sonra son üç yılın en düşük payına işaret etti.

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada, Bitcoin’in toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı %43’tü ve CoinMarketCap’ten alınan verilere göre 1,6 trilyon dolarlık toplam kripto piyasası değerinden Bitcoin 682 milyar doları oluşturmaktaydı.

Kripto endeksi sağlayıcısı Stack Funds gibi bazı analistler, BTC hakimiyetinin kısa vadede önceki yüksek seviyelerini yeniden test edebileceğine inanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!