Shit Coin Nedir?

shitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shitcoinler genel olarak kripto para dünyası tarafından sabit bir hedefi olmayan, yapay yollarla fiyatı şişirilmiş, hiç bir şekilde kullanıcıya hizmet etmeyen, bir işe yaramayan coinlere veyahut tokenlere verilen isimdir. Bir kripto para biriminin uygulanabilir, güçlü olup olmadığını veya dolandırma maksadıyla oluşturulmuş olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Buna zıt olarak Bitcoin, kripto para dünyasının popülarite kazanmasını sağladığı ve çoğu kripto birimlerine zemin hazırladığı için genel olarak en güvenilir, en sabit ve en popüler kripto para birimi olarak kabul edilir. Ayni şekilde Ethereum tamamen farklı bir blokzinciri sistemi tanıttığı, kripto token terimini topluluğa sunduğu için genel olarak sevilen ve saygı gören coinlerdir.

Shitcoin’ler, belirli bir modeli izledikleri için saptanması kolaydır. Piyasaya sürüldüğünde bir kripto para birimine biraz ilgi olsa da, fiyatı nispeten aynı seviyede kalır. Ancak, yatırımcılar gemiye atlamaya başladıkça, fiyat kısa bir süre içinde katlanarak artar. Bunu, kısa vadeli kazançlardan yararlanmak için değerlendirilebilir.

Kripto para birimlerine olan ilginin yüksek olmasından dolayı günün birinde shitcoin olarak kabul edilecek altcoin’lerin geliştirilmesi ve pazarlanmasında önemli ölçüde bir yavaşlama yaşanması pek olası görülmemektedir. Bazı hükümetler, özellikle Güney Kore ve Çin’deki hükümetleri, kripto para birimi madenciliği operasyonlarının sonlandırılmasına büyük ilgi gösterirken, Japonya gibi diğerleri daha geniş pazarda kripto para birimlerinin kullanılmasını teşvik etmektedir.

Genel olarak kimsenin kullanmadığı, hiç bir yenilik vaat etmeyen, vaat ettiği yeniliklerin arkasında durabilecek bir kapasiteye sahip olmayan coinlerin hepsine shitcoin diyebiliriz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!