Shibarium Ağı Faaliyetlerine Devam Ediyor: SHIB için Talep Artıyor mu?

  • Shiba Inu’nun belirlenmiş Katman 2 (L2) blok zinciri olan Shibarium’un geliştiricileri, köprü üzerinden fon çekimlerinin tekrar açıldığını duyurdu. L2 ağı, geliştirme çalışmalarının ardından 16 Ağustos’ta faaliyete geçti.
  • Shibarium’un kullanıcıları artık SHIB, Doge Killer ve wETH gibi varlıklar için çekim işlemlerini tamamlayabilirler, bu işlemler 45 dakika ile 3 saat arasında sürebilir.
  • SHIB ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı da azaldı. Aynı veri sağlayıcısından gelen bilgilere göre, aynı dönem içinde yeni adres sayısında %48’lik bir düşüş kaydedildi.

Shibarium, ağdaki sorunların ve eleştirilerin ardından yeniden faaliyetlerine devam ediyor; SHIB token için yeni talepte düşüş gözlemleniyor.

Shibarium Ağı Faaliyetlerini Tam Gaz Sürdürüyor

Shiba Inu’nun belirlenmiş Katman 2 (L2) blok zinciri olan Shibarium’un geliştiricileri, köprü üzerinden fon çekimlerinin tekrar açıldığını duyurdu. L2 ağı, geliştirme çalışmalarının ardından 16 Ağustos’ta faaliyete geçti. Ancak, büyük bir işlem artışı nedeniyle ölçeklenebilirlik sorunlarıyla hızla karşılaştı. Ayrıca, kullanıcıların Ethereum ağından token gönderdiği köprüde sorunlar ortaya çıktı.

Bu durum, ekibi hem Shibarium ana ağını hem de köprüyü geçici olarak askıya almak zorunda bıraktı. Bu sorunları tespit etmek ve düzeltmek için. 28 Ağustos’un erken saatlerinde ekip, L2 ağı ve köprünün tekrar açıldığını ve “tüm fonların güvende olduğunu” doğruladı.

Duyuruda belirtildiği gibi, köprü aracılığıyla, Shibarium’un kullanıcıları artık SHIB, Doge Killer ve wETH gibi varlıklar için çekim işlemlerini tamamlayabilirler, bu işlemler 45 dakika ile 3 saat arasında sürebilir. Kullanıcılar ayrıca yerel tokenları BONE için de çekim işlemlerini gerçekleştirebilir ancak bu işlemlerin tamamlanması en fazla yedi gün sürebilir.

Shibarium’da ilk faaliyete geçtiği günden bu yana 66,869 cüzdan adresi oluşturuldu ve toplamda 368,568 işlem tamamlandı.

SHIB için yeni talep düşüş gösteriyor

SHIB, Ağustos ortasından bu yana ağ aktivitesinde bir düşüş yaşadı ve bu, meme coin’in değerinde düşüşe katkıda bulundu. Yazı sırasında SHIB token 0.000007925 dolardan işlem gören SHIB’nin fiyatı, 15 Ağustos’tan bu yana %22 düştü.

Santiment’ten elde edilen veriler, altcoin ile işlem yapan adreslerin günlük sayısının o tarihten beri azaldığını gösteriyor. Dünkü işlem seansını 3129 aktif adresle tamamlayan SHIB, işlem yapan günlük aktif adreslerin sayısında %24’lük bir düşüş kaydetti.

Benzer şekilde, SHIB ile alım satım yapmak için oluşturulan yeni adreslerin günlük sayısı da azaldı. Aynı veri sağlayıcısından gelen bilgilere göre, aynı dönem içinde yeni adres sayısında %48’lik bir düşüş kaydedildi.

SHIB’nin fiyatı düşerken, balina işlemlerinin sayısı da azaldı. Ağustos ortasından bu yana, 100,000 doların üzerindeki SHIB işlem sayısı %88 azaldı. Aynı şekilde, 15 Ağustos’tan bu yana 1 milyon doların üzerinde değere sahip balina işlemlerinin günlük sayısı %94 azaldı. 27 Ağustos’ta 1 milyon dolar ve üstü değerde hiçbir SHIB işlemi gerçekleşmedi.

Balina işlemlerinin azalması, şu anda memecoin’i olumsuz etkileyen duygu durumunu doğru bir şekilde yansıtıyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version