Diğer

  SEC’in Bir Sonraki Spot Bitcoin ETF Değerlendirmesi için Hangi Tarih Beklenecek?

  • SEC, son başvuruları incelerken yedi spot bitcoin ETF önerisi hakkında kararlarını erteleyeceğini Perşembe günü açıkladı.
  • Bitwise Bitcoin ETP Trust’ın karar tarihi de Ekim ayının 16’sına kadar ertelendi. Bu arada Global X’in spot Bitcoin ETF’si için ilk değerlendirme tarihi 7 Ekim olacak.
  • Gecikmelerin büyük ölçüde beklendiği, bazı analistlerin düzenleyicinin tüm önerilen fonlar hakkında aynı anda karar vermeyi bekleyeceğine inandığı biliniyor.

  SEC, tüm spot Bitcoin ETF’leri için erteleme kararı aldı; Bu zaten beklenen bir şeydi ancak şimdi yatırımcılar diğer tarihlere odaklandı. ETF’ler hangi tarihte değerlendirilecek?

  SEC, Tüm Spot Bitcoin ETF’lerini Erteledi

  sec

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son başvuruları incelerken yedi spot bitcoin ETF önerisi hakkında kararlarını erteleyeceğini Perşembe günü açıkladı.

  BlackRock’a ait iShares Bitcoin Trust, Fidelity’ye ait Wise Origin Bitcoin Trust, VanEck Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Trust ve Invesco Galaxy Bitcoin ETF’ye ilişkin son karar tarihleri ​​17 Ekim’e kadar uzatılırken, Valkyrie Bitcoin Fonu için son tarih 19 Ekim’e ertelendi.

  Bitwise Bitcoin ETP Trust’ın karar tarihi de Ekim ayının 16’sına kadar ertelendi. Bu arada Global X’in spot Bitcoin ETF’si için ilk değerlendirme tarihi 7 Ekim olacak – diğer başvuruların önünde. WisdomTree şunları söyledi;

  “Komisyon, önerilen kural değişikliği üzerinde işlem yapmak için yeterli zamanı olabilmesi için önerilen kural değişikliğini ve bu konuda ortaya çıkan sorunları düşünmek için daha uzun bir süre belirlemesinin uygun olduğunu bulmuştur.”

  Komisyon, sahtekarlık ve manipülasyon endişeleri nedeniyle henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı. SEC, 2021 yılında ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin işlem görmesine izin verdi.

  Bitcoin’in fiyatı, dünyanın en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi olan BTC, 24 saatlik süre içinde %5.1 düşerek 25.965 dolara kadar gerilemesiyle haberlerle birlikte düşüşlerini genişletti.

  SEC, Temmuz ayında önerilen fonlar için başvuruların geldiğini kabul etti. Gecikmelerin büyük ölçüde beklendiği, bazı analistlerin düzenleyicinin tüm önerilen fonlar hakkında aynı anda karar vermeyi bekleyeceğine inandığı biliniyor.

  Benzer bir fon için ARK Invest ve 21Shares tarafından önerilen bir gecikmenin ardından SEC, süreci en az bir ay daha uzatan yeni yazılı yorumlar istedi.

  Grayscale’in zaferi

  Gecikmeler, kripto endüstrisi, Grayscale Investments’ın SEC ile spot Bitcoin fonu hakkındaki sürekli dava açmasının ardından bir zafer kutladıktan kısa bir süre sonra geldi. Varlık yöneticisi, öncü GBTC fonunu bir ETF’ye dönüştirmek için yarışıyor ve talebi ilk olarak geçen yıl reddedildi.

  Kararın, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması anlamına gelmediği, ancak SEC’in Grayscale’in ETF teklifini yeniden incelemek zorunda kalacağı anlamına geldiği belirtiliyor. Uzmanlar, görüşmenin ardından spot Bitcoin ETF’lerinin SEC’in onayından kaçınma olasılığının daha yüksek olacağını söylüyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir...

  Hakimlerin Endişelerinin Ardından Coinbase, SEC Başkanı Gensler’ın Görev Süresine Odaklanmak İçin Çağrıyı Daraltıyor

  Coinbase, yasal odaklanmasını yalnızca SEC Başkanı Gary Gensler'ın görev...

  Shiba Inu Balinaları İşlemlerde %40 Artış Sağladı, SHIB Fiyat Performansını Destekledi

  Shiba Inu ekosistemi, kripto para piyasasındaki son hareketler ışığında...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay zeka algoritmalarının siyasi söylem üzerindeki etkisine dair ciddi bir uyarıda bulundu. Bu algoritmaları kontrol eden kişilerin...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir yüksekliğe ulaştı ve ciddi dalgalanmalar gösterdi. Bu kripto paralar arasında Injective (INJ), önemli bir artış yaşadı,...

  Hakimlerin Endişelerinin Ardından Coinbase, SEC Başkanı Gensler’ın Görev Süresine Odaklanmak İçin Çağrıyı Daraltıyor

  Coinbase, yasal odaklanmasını yalnızca SEC Başkanı Gary Gensler'ın görev süresindeki belgelere daralttı. Hakimin geri bildirimi, Coinbase'in SEC ile devam eden yasal mücadelesinde stratejilerini gözden geçirmesine...