Diğer

  SEC, Tüm Ethereum ETF Başvurularını Aynı Anda Onaylayabilir!

  • SEC, konuya hakim kaynaklara dayanan kişilere göre, muhtemelen Ether vadeli işlemlerine dayalı fon borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını aynı anda onaylayacak.
  • Temmuz ayından bu yana düzenleyici, vadeli Bitcoin (BTC) ve Ether stratejilerini birleştiren başvurular dahil olmak üzere birçok yatırım şirketinden başvuru almıştır.
  • Bu haftanın başlarında, varlık yönetimi şirketi Valkyrie, bir Bitcoin-Ether vadeli işlem stratejisi ekleyen bir Ether vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulundu.

  Konuya aşina kaynaklardan gelen bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ethereum Vadeli İşlemler ETF başvurularını aynı anda onaylayacak.

  SEC, Tüm ETH ETF’lerine Yeşil Işık Yakabilir

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), konuya hakim kaynaklara dayanan kişilere göre, muhtemelen Ether vadeli işlemlerine dayalı fon borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını aynı anda onaylayacak.

  Temmuz ayından bu yana düzenleyici, vadeli Bitcoin (BTC) ve Ether stratejilerini birleştiren başvurular dahil olmak üzere birçok yatırım şirketinden başvuru almıştır. Şu anda SEC, şirketlere başvurularını geri çekmeleri talimatını vermemiş durumda, bu da 2021’de benzer başvuruları geri çekmeleri için talimat verildiği değişiklikten farklı bir durum. Bu, düzenleyicinin fonun birkaç hafta içinde piyasaya sürülmesini engellemeyeceğini göstermektedir – konuya aşina kaynaklara göre.

  En az 16 Ether veya Bitcoin-Ether vadeli işlem ETF’sinin düzenleyici onayını beklediği belirtiliyor. Ether, Ethereum blok zincirinin yerel kripto parasıdır ve merkezi olmayan ağ içinde eşten eşe işlemlerde kullanılır. Kripto vadeli işlem ETF’si, kripto vadeli işlem sözleşmelerinin performansını izler. Örneğin, doğrudan Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yapmak yerine, kripto vadeli işlem ETF’si, bu dijital varlıkların fiyatına bağlı vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapar.

  Kripto vadeli işlemlerin onaylanma olasılığı yaklaştıkça, SEC başvurular almaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında, varlık yönetimi şirketi Valkyrie, bir Bitcoin-Ether vadeli işlem stratejisi ekleyen bir Ether vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulundu. Valkyrie, bu yarışta ilk sıradadır ve BTC-ETH ETF’sinin erken Ekim’de piyasaya sürülmesi muhtemeldir.

  ETF’de ilk hamle çok önemli

  ETF endüstrisinde ilk hareket avantajı çok önemlidir. Raporlar, Morningstar’dan gelen verilere dayanarak, ProShares tarafından onaylanan ilk vadeli Bitcoin ETF’sinin, Ekim 2021’deki başlangıcından bu yana 1 milyar doların üzerinde bir varlık yönetimi topladığını, Valkyrie’nin benzer ürününün ise birkaç gün sonra piyasaya sürüldüğünde 28 milyon doların üzerinde bir varlık yönetimi topladığını belirtiyor.

  Kripto endüstrisini etkileyen başka bir büyük karar daha alınmamış durumda, SEC henüz ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağına karar vermedi. Onay bekleyen oyuncular arasında Fidelity ve BlackRock gibi Wall Street devleri de bulunuyor. Başvurunun takvimine göre, SEC’in Ocak ayına kadar kesin bir karar vermesi gerekiyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Solana (SOL) Fiyat Artışı Bekleniyor; Doğrulayıcılar Çığır Açan ‘SIMD-0096’ Önerisini Onayladı – İşte Anlamı.

  Solana doğrulayıcıları, ağın verimliliğini artırmayı amaçlayan SIMD-0096 önerisini onayladı. ...

  Merkez Bankaları Generative AI Benimsiyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için Sonuçları.

  Kripto para piyasası son zamanlarda büyük gelişmeler yaşadı ve büyük finansal kuruluşlar...

  Gizemli Yatırımcı, 3 Yıl Sonra Bitcoin’de (BTC) 419x Kazançla Ortaya Çıktı

  Anonim bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, 2021'de satın aldığı SHIB varlıklarını satarak...