Diğer

  SEC, Kripto Para Yatırımı Konusunda Uyarı Yayınladı: Spot Bitcoin ETF’leriyle İlgisi Var mı?

  • Bloomberg’den Eric Balchunas, yakın zamanda Amerikan düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı bir açıklamaya atıfta bulundu.
  • Bloomberg’ın Kıdemli ETF Analisti ve birçok kripto uzmanı, onayın 2024’ün ilk haftalarında verileceine dair pozitif bir görüşe sahiptir.
  • SEC’in bu yatırımcılara yönelik nihai tavsiyesi, sadece kaybetmelerinden korkmadıkları parayı kripto paralara koymaları yönündedir.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, son yayınladığı bir uyarıda, kripto para yatırımcılarını uyardı: İşte detaylar!

  SEC, Kripto Para Yatırımı Konusunda Uyarı Yaptı

  SEC

  Bloomberg’den Eric Balchunas, yakın zamanda Amerikan düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı bir açıklamaya atıfta bulundu. Açıklamada, yatırımcılara kripto menkul kıymet yatırımlarında dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı ve bu, muhtemelen spot Bitcoin ETF onayı için bir işaret olarak değerlendirildi.

  SEC’in açıklamalarına göre, kripto paralar, volatil doğalarından kaynaklanan en riskli yatırım türlerinden biridir. SEC’in Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi tarafından yayımlanan “Kripto Varlık Menkul Kıymetlerine Dikkat Edin: Yatırımcı Uyarısı” başlıklı bildiride, yatırımcılara kripto varlık menkul kıymet içeren bir yatırım düşünüyorlarsa dikkatli olmaları konusunda çağrı yapıldı.

  Balchunas, SEC’in, ProShares’in Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si ‘BITO’ yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında yayımladığı ilgili kripto eğitim materyallerini de göz önüne aldı. Tarihine bakıldığında, bu, kripto peyzajının yakın zamanda bir spot Bitcoin ETF onayı beklemesinin bir işareti olabilir.

  Bloomberg’ın Kıdemli ETF Analisti ve birçok kripto uzmanı, onayın 2024’ün ilk haftalarında verileceine dair pozitif bir görüşe sahiptir. Bu arada, SEC, kripto varlıkları “volatil” ve “spekülatif” olarak etiketledi ve bunların gerçek bir altta yatan değere sahip olmadığını öne sürdü. Düzenleyici, geçen yılın ayı piyasasını, birçok iflas ve iflasın tetiklediği farklı kripto paraların fiyatlarını düşürdüğü olayları hatırlatarak argümanını desteklemeye çalıştı.

  Bu noktaya kadar, 2022’nin kripto çöküşünün mağdurları çoğu hala ayağa kalkmaya ve piyasada pozisyonlarını yeniden kurmaya çalışıyor. Bir nebze umut katmak için, kripto kredi sağlayıcısı Celsius Network, çökmesinden bir yılın üzerinde bir süre sonra yapılanmalı planının iflas mahkemesi tarafından onaylandı. Aynı önemli gelişmede, Bittrex, 11. Bölüm altında revize edilmiş iflas planı için mahkeme onayını aldı. Ünlü kripto borsası FTX, yapılandırma planını hala ilerletiyor ancak bunu Aralık ayında iflas mahkemesine sunmayı planlıyor.

  SEC, Kripto Yatırımcılarının Dikkatli Olmasını İstiyor

  Ayrıca, SEC, bazen kripto borsalarının ve trading platformlarının kullanıcıların bu menkul kıymetleri satın almasını, satmasını, ödünç almasını veya vermesini sağladığı ve yatırımcıların varlıklarını kaybetme riski altında olduğu, yatırımcı korumasının bazen odak noktası olmadığını belirtti.

  “Kripto varlık yatırımları veya hizmetleri sunanlar, ilgili yasalara, özellikle federal menkul kıymetler yasalarına uymayabilir,” diye ekledi. Bu, dijital varlık hizmet sağlayıcılarının, özellikle menkul kıymetlerin, işletmelerini ajans veya diğer yetkili organlarla kaydetmelerinin bir gereklilik olduğunu açıklamaya çalışırken söylendi. SEC’in bu yatırımcılara yönelik nihai tavsiyesi, sadece kaybetmelerinden korkmadıkları parayı kripto paralara koymaları yönündedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.