SEC Komiseri Hester Peirce’dan Kripto Düzenleyicilerine Çağrı!

SEC'den Hester Peirce, düzenleyicileri bir kez daha kripto alanını aşırı düzenlemeye çalışmaktan geri adım atmaya çağırdı.

sec
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peirce’e göre, düzenleyiciler, doğası gereği, çoğu zaman yenilik pahasına, gelişmekte olan pazar alanlarına tepki veriyor.

SEC komiseri, daha katı düzenleyici politikalar izlemenin piyasa katılımcılarının eşler arası işlemleri gerçekleştirme yeteneğini ortadan kaldırdığı konusunda uyardı. Peirce, hükümet düzenlemelerini vurgulamak yerine, endüstri liderliğindeki düzenleyici faaliyetleri savunuyor.

Gerçekten de, komisyon üyesi, kripto düzenlemesinin uzun süredir destekçisidir. Mart 2019’da Peirce, mevcut SEC başkanı Gary Gensler ile yaptığı bir tartışmada kripto özdenetim kuruluşları için durumu dile getirdi.

Peirce, kripto özdenetimini savunan tek ABD düzenleyicisi değil. Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Komiseri Brian Quintenz, sektör paydaşlarına Şubat 2019’da kendi kendini düzenleyen bir çerçeve oluşturma çağrısında bulunmuştu.

Ayrıca Japonya, ülkenin kripto para birimi SRO’nun önemli yasal ve politik konularda hükümet düzenleyicileriyle bağlantı kurmasıyla, bir şekilde etkili kripto öz düzenlemesinin bir örneği olmaya devam ediyor.

ABD’de Kripto Para Düzenlemesi

Peirce, aralarında çok fark bulunmayan kripto politikalarına yönelik çağrısını, Amerika Birleşik Devletleri’nde daha katı kripto para birimi düzenlemeleri için önemli bir baskının belirtileri arasında yaptı. Hazine Bakanı Janet Yellen ve SEC başkanı Gary Gensler, piyasayı yakından takip etme niyetlerini açıklamıştı.

Salı günü, İç Gelir Servisi, kripto para birimlerini düzenlemek için kongre otoritesini çağırdı. Ayrıca ayıs ayında Hazine Bakanlığı, kripto servis sağlayıcılarının 10.000 doları aşan işlemleri rapor etmesini sağlamak için yeni bir planı duyurmuştu.

Bu arada ise Senato Bankacılık Komitesi, olası bir Federal Rezerv tarafından verilen dijital para birimiyle ilgili sorunları tartışmak için çarşamba günü bir oturum düzenleyecek. Raporlar, tartışmanın daha geniş kripto pazarına da uzanabileceğini gösteriyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!