Diğer

  SEC, Ethereum’u Emtia Olarak Kabul Ediyor mu? SEC’in Son Hamlesi Dikkatleri Çekti!

  • Bloomberg Intelligence araştırma analisti James Seyffart, Salı günü SEC’e karşı Kraken’e dava açılmasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.
  • Düzenleyici kuruma gönderme yapan Seyffart, SEC’in eylemlerinin çelişkisine dikkat çekiyor ve Ethereum’a yaklaşımlarındaki belirsizliği vurguluyor.
  • 21 Kasım 2023 Salı günü SEC, kripto borsası Kraken’e karşı yasa dışı bir şekilde yetki olmadan menkul kıymet borsası olarak hizmet vermekle suçlayan bir dava açtı.

  SEC’in Kraken borsasına açmış olduğu davanın detaylarında Ethereum hamlesi dikkatleri çekti: ETF analisti konuyla ilgili açıklama yaptı!

  SEC, Ethereum için Nasıl Bir Karar Verdi?

  Ethereum-ETH

  Bloomberg Intelligence araştırma analisti James Seyffart, Salı günü SEC’e karşı Kraken’e dava açılmasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı. Seyffart’ın son gönderisine göre, Kraken davası Coinbase davasıyla benzerlik gösteriyor. Solana, Cardano, Algorand ve diğer 13 büyük altcoin gibi kriptoları birer menkul kıymet olarak tanıtarak SEC, bu dijital varlıkların hâlâ SEC’in önceki yaptırım uygulamaları çerçevesinde incelendiğini iddia etti.

  Seyffart, SEC’e kendi oyunlarında karşı çıkarak, SEC’in Ethereum konusunda henüz bir duruş sergilemediğini ortaya koyuyor. Bitcoin ile yaptığı gibi Ethereum’u bir mal olarak listelemediği gibi, menkul kıymet olarak da listelemedi. İronik bir şekilde SEC’in ETH’yi bir mal olarak kabul ettiğini ve hiçbir suçlama getirmediğini söyledi.

  Düzenleyici kuruma gönderme yapan Seyffart, SEC’in eylemlerinin çelişkisine dikkat çekiyor ve Ethereum’a yaklaşımlarındaki belirsizliği vurguluyor. Merak uyandırmak için Seyffart, finans devi BlackRock’un Spot Ethereum ETF için başvuruda bulunduğunu belirtiyor, bu da SEC’in Ethereum konusundaki açık bir tavır almaktan kaçınmasına rağmen Ethereum’a artan kurumsal ilgiyi gösteriyor.

  Kraken ve SEC: Detaylar

  21 Kasım 2023 Salı günü SEC, kripto borsası Kraken’e karşı yasa dışı bir şekilde yetki olmadan menkul kıymet borsası olarak hizmet vermekle suçlayan bir dava açtı. Kraken’in ortak kurucusu Jesse Powell, SEC’in eylemlerinden memnuniyetsizliğini bir dizi tweet’te dile getirdi. Düzenleyici kurumu azimli bir şekilde nitelendirerek Şubat ayında kabul edilen 30 milyon dolarlık bir anlaşmanın etkinliğini sorguladı.

  Powell’ın yüksek maliyetler ve SEC ile mücadele için gereken zaman konusundaki endişeleri, kripto işletmelerinin ABD pazarından çekilmeye zorlanabileceğini ima ediyor. Bunun yanı sıra XRP avukatı John Deaton gibi dikkate değer figürler, James Seyffart ve CoinRoutes CEO’su Dave Weisberger da olumlu tepki gösterdi.

  Kraken, kripto borsalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğine hükmetmesi gerekenin hükümet olduğunu ve SEC’nin dijital varlıklara yönelik bakış açısının “hukuki açıdan yanlış, gerçek açıdan yanıltıcı ve politika açısından felaket” olduğunu iddia ederek geri dönmeyi planlıyor. San Francisco merkezli borsa, davanın 10 milyonun üzerinde müşterisini etkilemeyeceğini belirtti.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.