Samsung’un farmasötik verileri yönetmeye yönelik blockchain projesi duyuruldu!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yerel bir haber kaynağı Jacob’a göre, Güney Koreli çokuluslu şirket Samsung grubunun BT kolu olan Samsung SDS, farmasötik ilaçların daha iyi yönetimini sağlayacak blockchain destekli bir dağıtım sistemini test etmeye başlayacak. ‘İlaç dağıtım geçmişini izlemek için yıkıcı inovasyon teknolojisi’ olarak adlandırılan pilot proje bu yıl Kasım ayında hayata geçirilecek.

Raporda, pilot, el yazısı girdiyi en aza indirmek, iadeleri ve tahsilatları doğrulamak ve satışları güvence altına almak için otomatik ilaç geçmiş yönetimi ile birlikte IoT bağlantılı bir sıcaklık geçmişi izleme hizmeti sağlayacak.

Rapora göre, Samsung SDS’den bazı memurlar, Güney Kore’deki “birkaç” ilaç firmasının, distribütörün ve hatta sağlık kurumunun bu pilota katılmak için zaten başvurularını gönderdiklerini iddia etti.

Ancak rapor, üç ila altı ay sürdüğü söylenen pilotlara başvuran bu ilaçların isimlerini açıklamadı. Samsung SDS’de kıdemli araştırmacı Lee Eun-young yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sağlık sektöründeki blok zincirinin değerinin 2018’de 176 milyon dolardan 2025’te 5 milyar dolara çıkması ve 2025’e kadar sağlık çözümlerinin% 55’inin ticari amaçlarla blockchain’i benimsemesi bekleniyor.

Duyuru, Güney Kore’nin Seul kentindeki BioPharma Soğuk Zincir Lojistik oturumunda yapıldı.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster