Salgında Uzaktan Çalışanların Sayısıyla Birlikte Zararlı Fidye Yazılımları da Yaygınlaşıyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Verizon’un bir raporuna göre, 2020’deki fidye yazılımı saldırıları tüm siber saldırıların yaklaşık % 80’ini oluşturuyor. Yayınlanan veriler, bu olayların % 92’sinin finansal amaçlar için yapıldığını ve % 3’ünün eğitimde faaliyet gösteren işletmeler için casusluk amaçlı olduğunu göstermektedir.

Fidye yazılımı saldırıları her gün endişe verici bir oranda büyüyor. Şu anda, tüm saldırıların büyük çoğunluğunu oluşturan fidye yazılımları genellikle e-posta ve sahte web siteleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Rapor, saldırganların işi kendilerinin bile yapmak zorunda olmadığını ortaya koydu. Bu tür siber saldırılar yapmak isteyen suçlular bu kötü amaçlı yazılımı bir hizmet olarak kiralayabilirler. Raporda ayrıca birçok şirketin fidye yazılımlarına karşı hala oldukça güvenliksiz olduğunu da ortaya koydu.

Bugcrowd güvenlik şirketinin ve CTO’nun kurucusu Casey Ellis, yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle giderek daha fazla şirketin uzaktan çalışmaya başladığını ve fidye yazılımında önemli bir artış olduğunu söyledi.

Fidye yazılımı sayesinde tüm içeriğinizi kilitleyen bilgisayar korsanları, bu içeriğe tekrar erişebilmeniz için kripto borsaları yoluyla belirli miktarda ödeme yapılmasını istiyor. Bu nedenle, bu kötü amaçlı yazılımlara fidye yazılımı deniyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster