Rusya’nın yeni kripto yasaları, kullanıcıların cüzdanlarını bildirmelerini gerektiriyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yerel bir medya kuruluşu RBK’nın bugün bildirdiğine göre, Rusya Maliye Bakanlığı, kripto cüzdanların kullanımına ilişkin katı önlemler getiren Rusya yasalarının yeni bir versiyonunu hazırladı. Duyuru, Rusya’da kripto işlemlerini daha önce yasaklamak için yapılan bir girişimin ardından yayınlanan raporda bu yeni değişikliğin Ocak 2021’de yürürlüğe gireceği belirtildi.

Yeni yasaya göre, Rusya’daki kripto kullanıcıları, cüzdan cirosu bir yılda 100.000 rubleyi (yaklaşık 1.300 $) aşarsa, cüzdan adreslerini ve işlem geçmişini Rus vergi makamlarına bildirmek zorunda. Bu bildirilmezse, kullanıcılar üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak ve kripto suçları söz konusu olduğunda, yeni yasa kullanıcıları ağır cezalarla suçlayacak.

RBK, yasanın ruble ve Rus IP adreslerini içeren tüm işlemleri vergi makamlarına bildirmesi gereken tezgah üstü (OTC) kripto para birimi bayilerine hitap ettiğini de sözlerine ekledi.

Rusya Maliye Bakanlığı’na göre, yetkililer kripto para birimlerinin en çok vergi kaçakçılığı ve kara para aklama için kullanıldığını iddia ettiğinden, bu son yasalar ulusun kripto para birimiyle ilgili yasadışı faaliyetleri ve suçları engellemesine yardımcı olacak.

Dijital varlıklarla ilgili önceki taslak yasa tasarısı, yedi yıla kadar hapis cezası da dahil olmak üzere, Rusya’daki kripto işlemlerini kolaylaştırmak için sert cezalar istedi. Ayrıca, yeni değişiklik, aynı vergileri getirmek için dijital para birimini bir varlık olarak tanımayı önerdi.

Yasaların, kripto şirketlerinin Rusya pazarlarına ulaşmasını engelleyip engellemeyeceği, özellikle ülkenin katı kripto yasalarına rağmen Huobi’nin Rusya’da ticaret uygulamasını başlatmasının ardından spekülasyona girdi.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster