Rusya Merkez Bankası Kripto Şirketleri Konusunda Uyardı!

Rusya Merkez Bankasından Kripto Para Uyarısı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Rusya Merkez Bankası borsaları kripto para şirketleri konusunda uyardı. Kripto şirketlerinin borsalardan uzak durmasını istedi.

Kripto Şirketlerini Borsadan Uzak Tutma Çabası!

Rusya Merkez Bankasından Kripto Para Uyarısı!
Rusya Merkez Bankasından Kripto Para Uyarısı!

Bilindiği üzere bir çok devlet kripto paraları tehlikeli buluyor. Destekleyen devletler mevcut ancak kripto paralar genel itibari ile kısıtlamalar ile gündeme geliyor. Bu sebeple yatırımcılar da bu gelişmelerden kötü etkileniyor. Devletler genel olarak kripto paraları fazla riskli olarak görüyor. Bu hamlenin sonuncusu ise Rusya tarafından geldi. Rusya borsaları kripto para şirketlerini listelememesi konusunda uyardı. Merkez Bankası’nın yeni borsa tavsiyelerinde dijital varlıklar ve şirketleri için uyarılar vardı.

Rusya Kripto Paraların Üzerine Mi Gidecek?

Rusya Kirpto Paraların Üzerine Mi Gidecek?
Rusya Kirpto Paraların Üzerine Mi Gidecek?

Geçtiğimiz Haziran ayında Rusya Merkez Bankası kripto paraların yatırım risklerini inceleyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Bir çok ülkenin geçtiğimiz günlerde özellikle kripto para borsası Binance’nin üzerine gitmesi ile de yatırımcılar son derece korkmuştu. Devletlerin ilgisini çekmeye başlayan bu piyasa artık düzenlemelerin hedefi haline gelmiş durumda. Rusya Merkez Bankasının yaptığı açıklamada “Rusya Merkez Bankası’nın tavsiyeleri önleyici bir önlemi amaçlıyor. Bu tür enstrümanların kitlesel bir yatırımcı tarafından benimsenmesini önlemek için tasarlandı” ifadelerine yer verildi. Rusya ve diğer devletler kripto para piyasasını sıkıştırmaya devam edecek mi merak bilinmiyor.

Kripto Paralar Riskli Açıklaması!

Rusya Kripto Paraların Riskli Olduğunu Söyledi!
Rusya Kripto Paraların Riskli Olduğunu Söyledi!

Rusya Merkez Bankası kripto paraları riskli bulduğu yönünde de açıklamalarda bulundu. Volatil bir piyasa olduğunu ve bu oynaklığın yatırımcıları zarar ettirme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada “Bu tür varlıklarla bağlantılı finansal araçların satın alınması, yeterli deneyim ve bilgiye sahip olmayan kişiler için artan kayıp risklerini beraberinde getiriyor” ifadelerin yer verdi. Bu konuda yatırımcıları uyararak dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook