Ana SayfaHaberRug Pull: Bu DeFi Projesinde Yatırımınız Varsa, Fonlarınızı Çekmeniz Gerekebilir!

Rug Pull: Bu DeFi Projesinde Yatırımınız Varsa, Fonlarınızı Çekmeniz Gerekebilir!

-

Ethereum 2.0 staking protokolünün geliştiricilerinden biri olan SharedStake, kendi grup üyesi tarafından dolandırıcılığa maruz kaldı ve protokolün altcoin projesi SGT likidite sıfırlama ihanetine uğradı! SharedStake, kullanıcıların Ethereum’ları karşılığında vETH2’yi çıkarmasına izin veren; Ethereum 2.0 için bir stake protokolüdür. İşte detaylar!

SharedStake grubu, kullanıcılara fonlarını çekmelerini tavsiye ediyor!

SharedStake geliştiricilerinden biri, SGT’den parasal anlamda yararlanmak için yönetici anahtarını kullandı, DeFi’ye kilitlenen likiditeyi çekti! Diğer takım üyeleri, kullanıcılara SharedStake’in likidite sağlayıcı kontratlarından ve ETH-vETH2 havuzundan çıkmalarını ve kendilerinden haber beklemelerini rica etti!

SharedStake

vETH2 hala inançlı olsa da SharedStake’e olan itimat kaybı, vETH2’nin değerinin ETH karşısında düşmesine neden olabilir. Benzer şekilde, ilgili kripto para fiyatı etkilenmeden kalsa da, kötü niyetli geliştirici çektiği likiditeyi kullanırsa SharedStake’in likit ETH dinamiğinin bir değeri kalmayabilir.

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanında sıkça görülmeye başlanan “rug pull”, geliştiricilerin ana likidite sağlayıcı cüzdanına erişimi konusunda çeşitli tartışmalara yol açtı.

STG, sert bir düşüş yaşadı

Protokolün üzerine inşa edilen STG fiyatı, bu olaylar sonrasından bu yana yüzde 96 düştü. Rug Pull’dan öncesinde 1.58 dolardan süreç gören token, 0.03 dolara kadar düştü. Yazım sırasında 0.12 dolar civarında.

Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Celal MUTLU
Celal MUTLU
Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler