Diğer
  Ana SayfaHaberRon Paul: Bitcoin Bir Para Birimi Olarak Kabul Edilip Vergilendirilmemelidir

  Ron Paul: Bitcoin Bir Para Birimi Olarak Kabul Edilip Vergilendirilmemelidir

  -

  Eski ABD başkan adayı ve milletvekili Ron Paul, Bitcoin’in vergiden muaf bir para birimi olarak tanınması çağrısını yineledi.

  Sadık bir liberal ve Bitcoin topluluğu tarafından sevilen “Finish the Fed” kitabının yazarı Paul, daha önce Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasallaştırılması çağrısında bulunmuştu. Eski milletvekili ayrıca, pandeminin başlangıcından bu yana kontrolsüz para basması nedeniyle Fed’i sık sık hedef alıyor.

  3 Haziran’da Miami Bitcoin Konferansı’na da katılacak olan 85 yaşındaki Paul, finans haber kuruluşlarına konuştu ve amacının rekabeti meşrulaştırmaya yardımcı olmak” olduğunu söyledi ve ardından insanların ve seçim özgürlüğünün icabına bakacağını düşündüğünü de ekledi.

  Eski milletvekili, altını ve Bitcoin’i “para” ve “doların rakibi” olarak tanımlıyor. Paul, yatırımcıların bu tür alternatif para birimlerine yönelmelerinin asıl sebebinin ABD dolarının değer kaybetmesinden korunmak olduğunu vurguladı.

  Bu nedenle Paul, “alternatif para biçimlerinin” tıpkı itibari para gibi vergilendirilmemesi gerektiğine inanıyor:

  Şu anda altın alıp satarsanız vergi ödüyorsunuz. Bitcoin’den kâr ederseniz vergilendirilir. Parayı vergilendiremezsiniz. Bir yıl önce dolar aldıysanız ve yüzde 10 kaybettiyse, kaybetmezsiniz. çünkü dolar değer kaybetti.

  Eski milletvekili, ABD düzenleyicilerinin, dolara rakip olduğu için Bitcoin üzerindeki vergileri artırmak istediğini düşünüyor. Paul, devletlerin tarihsel olarak para üzerinde kontrol sahibi olmak için son derece istekli olduklarını ve bu kontrolü asla kaybetmek istemediklerini açıkladı.

  Aynı şey altın için de geçerli, dedi Paul. Roosevelt’in 1933’te yaptığı ilk şey neydi? İnsanların altınlarını hemen topladı” dedi.

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$26,872.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler