Diğer

  Robert Kiyosaki, Bitcoin’i Tavsiye Ediyor Ancak Bitcoin Hakkında Pek Bir Şey Bilmediğini İtiraf Ediyor

  • Robert Kiyosaki, büyük bir ekonomik çöküş ve Amerikan dolarının (USD) değer kaybetmesi konusunda uyarılarda bulunmaya devam ediyor.
  • ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı, bu merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı hakkında pek bir şey bilmediğini kabul etti.
  • Piyasa değeri açısından kripto endüstrisinin en büyük varlığı olan Bitcoin, 29 Ocak’ta COINOTAG verilerine göre 42.205 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Kiyosaki, Bitcoin hakkında pek bir şey bilmese de savunmaya devam edeceğini vurguluyor.

  Kiyosaki, Pek Bir Şey Bilmese de Bitcoin’i Öneriyor

  Robert-Kiyosaki

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı ve en çok satan kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, büyük bir ekonomik çöküş ve Amerikan dolarının (USD) değer kaybetmesi konusunda uyarılarda bulunmaya devam ederken, neden Bitcoin (BTC) ve gümüşün herkesin portföyünde olması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

  Özellikle, Kiyosaki, 24 Ocak’ta yayınlanan “The Rich Dad Channel” bölümünde, Miles Franklin Precious Metals Investments CEO’su Andy Schectman ve ‘Red and Blue and Broke All Over’ kitabının yazarı olan radyo talk-şov sunucusu Charles Goyette ile Bitcoin ve gümüşü, finansal dünyadaki yerlerini tartışıyordu.

  ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı, bu merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı hakkında pek bir şey bilmediğini kabul etmesine rağmen, Bitcoin’in başarısına “çok akıllı insanların” yatırım yaptığını ve onayladığını söyleyerek inandığını söyledi. Ayrıca şunları açıkladı:

  “Her zaman ‘altın, gümüş ve Bitcoin’ derim, Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Sadece içinde çok akıllı insanların olduğunu biliyorum, ve Allah’a şükür ki erken satın aldım.”

  Diğer taraftan, Goyette daha dikkatliydi ve “değerli, dayanıklı, likit ve binlerce yıl boyunca istenilen” şeyle şansını denemeyi tercih ettiğini, Bitcoin’i başkalarının maliyetinde değil, kendi maliyetinde test etmelerine izin vermek istediğini savundu.

  Ancak Schectman, bunun bir ‘ya da’ durumu olmak zorunda olmadığını belirtti, çünkü “aynı dilde konuşuyorlar ve ikisi de beyin ölü para sistemine karşı duruyor, bu da genç bir neslin bunun farkına vardığına ilham verdi.” Schectman, “Sanırım sorun, insanların bunlardan biri olması gerektiğini düşünmesidir. Her ikisi için de bir portföyde yer vardır. İkisi de aynı şeyi başarmaya çalışıyor.” diye ekledi.

  Kiyosaki’nin daha önceki BTC tahminleri

  Hatırlatmak gerekirse, Kiyosaki Bitcoin’in güçlü bir destekçisidir ve daha önce kripto paranın fiyatının dünya ekonomisi çökerse 1 milyon dolara kadar çıkabileceği yönünde yükselen tahminlerini paylaşmış, bunları daha sonra düzeltmiş olsa da takipçilerine Bitcoin halvingine dikkat etmelerini önermiştir.

  Bu arada, piyasa değeri açısından kripto endüstrisinin en büyük varlığı olan Bitcoin, 29 Ocak’ta COINOTAG verilerine göre 42.205 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bu, son 24 saatte %0,43’lük bir artışıtemsil ederken, hala önceki yedi günde %4,06’lık bir artış ve son bir ayda %1,22’lik bir kazanç kaydetmiştir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?