Cumartesi, Ocak 16, 2021

Ripple Yakında bir SEC davasıyla yüzleşecek – Bu durum fiyata etki mi ediyor ?

RippleCEO’su Brad Garlinghouse duyurdu, Şirketin Menkul Kıymetler tarafından dava edildiğini ve borsa komisyon [SEC] SEC tarafından atılan bu adımın bir “kripto saldırısı” olduğunun altını çizdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, SEC’in davası şu gerçeğe dayanıyor:

“Ripple kayıtsız menkul kıymet satmaktadır ve henüz açıklanmamıştır.” DEDİ

Bir adım geri

Ayrıntılara girmeden önce, XRP’nin kökenleri ve bununla olan bağlantısını ele alalım. Ripple en azını söylemek gerekirse, Gizemle örtülü. Yani evet, Ripple “XRP’nin arkasındaki şirket” olmayabilir, Ancak yine de asla bilinmez.

2017 boğa koşusuna tanık olduysanız, O zaman ölen XRP yatırımcısının ve XRP’nin aslında bir güvenlik olduğuna işaret eden yatırımcılar arasındaki tartışmaların telaşının farkında olmalısınız. Ayrıca bu davanın uzun süredir devam ettiğini de bilmelisiniz.

Belki de Japonya’nın FSA’nın XRP kararı çoğu kullanıcı için bir rahatlama olabilir, Ancak SEC açıkça aksini düşünüyor gibi görünüyor. Aslında, XRP yatırımcılarının aleyhine açtığı uzun süredir devam eden bir toplu dava var. Ripple, Bir kısım davaların reddi talebi başarılı oldu, yargıç davayı reddetmedi ve bu da davanın bazı geçerliliği olabileceğini gösteriyor.

Dava

Fortune’a göre, Dava ileri bir tarihte açılacak ve Chris Larsen [co-founder] ve Garlinghouse firmanın yanında sanık olarak gösterilecek. Brad Garlinghouse’s cevap olarak;

“Bugün SEC, kripto paraya saldırmak için oy kullandı. Başkan Jay Clayton – son sahnesinde – kazananları seçiyor ve kripto endüstrisindeki ABD inovasyonunu BTC ve ETH ile sınırlamaya çalışıyor. “

Garlinghouse’dan gelen bu tweet, SEC Başkanı Jay Clayton’ın XRP’yi değil hem BTC’yi hem de ETH’yi emtia olarak gördüğü gerçeğini ele aldı. Garlinghouse ayrıca ekledi,

“SEC… yeniliğin neye benzediğini seçememeli (özellikle kararları doğrudan Çin’e fayda sağlıyorsa).”

Belki de bu açıklama, Çin’in kendi CBDC’sini geliştirerek ABD’ye karşı nasıl bir soğuk savaş yürüttüğünü ele alıyor. Garlinghouse’un iddialarını destekleyen, SBI’den Yoshitaka Kitao idi. tweet attı,

“Japonya’nın FSA’sı, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını zaten açıkça ortaya koydu. İyimserim ki Ripple ABD’de nihai kararda galip gelecek. SBI Holdings, şu konularda kararlı bir ortak olmaya devam ediyor: Ripple ve Asya’da birlikte büyümeyi dört gözle bekliyor ”

SEC veya ilgili herhangi biri konu hakkında yorum yapmayı reddetti. Ancak, Bunun nasıl sonuçlanacağını görmek ilginç olacaktır. Ripple Şirketi ve XRP ve topluluğu.

Kripto Twitter ise haberlere beklendiği gibi tepki gösteriyor. Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin belirtilen,

“Ripple/ XRP ekibi yeni tuhaflık seviyelerine doğru ilerliyor. Shitcoin’lerine * kamu politikası nedenleriyle *, yani Bitcoin ve Ethereum’un ‘Çin kontrolünde’ olduğu için güvenlik olarak adlandırılmaması gerektiğini iddia ediyorlar ”

Önde gelen borsa, Binance CEO’su tarafsızdı ve belirtilen “Ademi merkeziyetçi” olmamız ve “bölünmemiz” gerektiğini söyledi.

Ripple Analizi

Ripple’ın fiyatı, son 4 günde yaklaşık %25 düştü. Düşüşün sebebinin Bitcoin’in düşüşüne de bağlansa da, Dava haberinin de çok etkisi olduğu düşünülüyor.

Ripple şu anda önemli destek seviyelerinde, Buradan yukarı yönlü hareket beklenebilir. Ripple’ın 0.60$ seviyesinde 4 saatlik mum kapanışı yapması düşüşün kesin olarak da bittiğini gösterecektir.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.277416dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18