Diğer
  Ana SayfaHaberRipple (XRP) Yetkilisi, SEC'in Yasadışı Yönlendirmesini Ortaya Çıkardı!

  Ripple (XRP) Yetkilisi, SEC’in Yasadışı Yönlendirmesini Ortaya Çıkardı!

  -

  • Ripple CEO’su, 2023’ün ilk yarısı yerine “iki ila altı ay” içinde bir karar geleceğini belirterek beklentileri düşürdü.
  • Ripple’ın baş hukuk müşaviri, SEC’nin ‘ortak bir girişim’in ne anlama geldiği konusundaki tutarsız tutumunu eleştirdi.

  SEC’in yasadışı yönlendirmelerde bulunduğu ve argümanlarda tutarsız olması Ripple’ın hukuk sorumluları tarafından tepkiyle karşılandı.

  Ripple CLO’su, SEC’in Yasadışı Davranışını Tespit Etti!

  ripple-xrp

  Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki Güney New York ABD Bölge Mahkemesi’ndeki hukuk savaşı hâlâ Yargıç Analisa Torres’in kararını bekliyor. Daha geçen hafta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bir kararın 2023’ün ilk yarısı yerine “iki ila altı ay” içinde geleceğini belirterek beklentileri düşürdü.

  Ancak bu, Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu (CLO) Stuart Alderoty’nin SEC’e saldırmaya devam etmesini ve yasa dışı yasal uygulamalarını ifşa etmesini engellemiyor.

  Stuart Alderoty’nin önceki bir tweetine yorum yapan Hukuk uzmanı John E. Deaton, 14 Mayıs’taki Twitter konuşmasına göre Ripple’ın baş hukuk müşaviri, SEC’nin ‘ortak bir girişim’in ne anlama geldiği konusundaki tutarsız tutumunu eleştirdi.

  Alderoty, 1994 yılındaki ‘Revak v. SEC Realty Corp.’ davasında açıkça görüldüğü gibi, bu durumda mahkemenin “ortak bir girişim olmadan, yatırımcıların kaderinin girişimcinin çabalarına bağlı olup olmadığı önemli değildir ve Howey testi ‘kolayca karşılanabilecek’ bir şey değildir” dedi. Bu davada SEC’nin bir başka hileli hareketini ortaya çıkarıyor.

  SEC’in Kararsız Argümanları

  Ayrıca, Deaton şunları savunmaya devam etti: “SEC teorisini değiştirdi ve tüm XRP ekosisteminin ortak girişim oluşturduğunu, dünya genelindeki tüm XRP sahiplerini, XRP’yi listeleyen tüm borsaları ve XRP’yi ödeme şekli olarak kabul eden tüm satıcıları veya şirketleri içerdiğini iddia etti.”

  Ayrıca, Deaton, “bu kadar abartılı bir iddiayı” dayatmak için SEC’nin bir “kiralık tetikçi” kullanmayı planladığını belirterek, “tüm XRP sahiplerinin Ripple’a güvenmek zorunda olduğunu” ifade eden bir uzman tanığın ifade vermesini ama “XRP sahiplerinin bu saçmalığı durdurduğunu ve hakim bu uzmanın saçmalık dolu görüşünü reddettiğini” söyledi.

  Son olarak, avukat, SEC’i “deli bir argümanla” ve sürekli değişen, “şizofrenik savunmayla” eleştirdi ve vurguladı:

  “Peki SEC sonra neyi iddia etti? Bir kez daha ortak girişim teorisini değiştirdi ve tüm XRP ekosistem teorisini terk ederek yeni bir teoriye geçti: XRP kendisi ortak girişimi temsil ediyor!”

  Avukat Bill Morgan, Deaton’a katıldı ve mahkemenin, “eğer adalet varsa” SEC’i sadece ortak girişim noktasını karşılamadığı için değil, davada diğer yönlerdeki sorunları için de sert bir şekilde eleştirmesi gerektiğini ifade etti.

  XRP Fiyatında Güncel Durum!

  Yazı sırasında, XRP fiyatı 0,4270 dolardan işlem görmekte ve son birkaç gündür 0,4131 dolarlık ana destek seviyesinin üzerinde tutunmaktadır. Bu destek seviyesi, altına düşülmesi durumunda XRP fiyatının 2022’nin başından 2023’ün ortasına kadar olan işlem aralığına geri dönmesi anlamına gelir ve boğaların kesinlikle kaçınması gereken bir sinyaldir.

  xrp-usd-1-g

  XRP/USD Günlük Fiyat Grafiği

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paralar için Ödeme Yasağı Getirdi!

  Endonezya'ya bağlı olan turistik ada Bali, Bitcoin ve kripto paralar için ödeme yasağı uygulayacak; Bali'nin turizmini nasıl etkileyeceği konusunda endişeler dile getirildi.

  Güncel Bitcoin ve Ethereum Analizi: Fiyat Grafiklerinde Son Durum!

  Bir geçici borç tavanı anlaşması haberleri, Bitcoin'in fiyatını 28.000 doların üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışına neden olmaya devam ediyor.

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler