Ripple (XRP) Eski Yöneticisinin SEC ile Durumu Konuşuluyor!

Ripple (XRP) eski yöneticinin neden günlük büyük miktarda XRP sattığı için SEC)tarafından görevden alınmadığına dair sorular var.

xrp
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta bazı güçlü kazançlar gördükten sonra, XRP’nin değeri bir kez daha 1 doların altına düştü. Şimdi, XRP’nin düşüş eğilimi Bitcoin (BTC) ile olan korelasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Fakat yatırımcıların hesaba katması gereken başka bir neden daha var. Eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb, şirketle yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak 408.12 milyon XRP (420.34 milyon dolar değerinde) daha aldı.

Aynısı birkaç saat önce Whale Alert tarafından da ortaya çıktı.

Şimdi, McCaleb’in daha fazla XRP almasında ve hatta onu piyasaya sürmesinde yeni bir şey yok. Bununla birlikte, topluluk içinde bu konu hakkında bazı sorular var. Topluluk, eski yöneticinin neden günlük büyük miktarda XRP sattığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından görevden alınmadığını merak ediyor.

Bu da sorulması alışılmadık bir soru değil. Örneğin, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Kurucu Ortağı Chris Larsen, SEC tarafından 1,3 milyar dolarlık XRP’yi “kayıtsız menkul kıymetler” olarak sattıkları için ifade verdi. Ripple’ın yöneticileri satışlarını savunurken, topluluk McCaleb’in kripto varlığını “satmak” için neden sorunsuz kaldığını merak ediyor.

Bazıları McCaleb’in satışını bitirdiğinde XRP’nin fiyatında bir patlama olabileceğine inanıyor. Diğerleri ise onu yıllarca günde yaklaşık 1,7 milyon XRP’yi sattığı için sorguladı. McCaleb’in haftalık ortalama satışı 14.61 milyona yakındı.

Burada, Nisan ayının başlarında McCaleb’in günde 22,6 milyon XRP’yi “satışa sunduğunu” ve bir haftada toplam 158,2 milyon satış gerçekleştirdiğini belirtmekte fayda var.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.841810dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!