Ripple (XRP) Düşmeye Devam Edecek mi?

En büyük coinlerden birisi olan XRP için destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
XRP

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP Haftalık Grafik Yorumu

XRP-04.24-1

Ripple ile SEC arasında yaşanan sorunlardan kaynaklı olarak fiyatında devamlı olarak baskılanma yaşadığı için başarılı performans sergileyemiyor.

Geçen sene büyük bir performans sergiledikten sonra düşüşüne devam eden XRP, direnç seviyesinden ret yediği için düşüşe devam edebilir.

Düşüşün devam etmesi sonucunda 0,58 dolarda bulunan desteğe kadar gerileyebilir. Yükseliş senaryosunda ise 0,9 dolardaki direncine kadar ilerleyebilir.

Haftalık grafikte MA20’nin altına işlem gördüğü için düşüş trendi güçlenebilir. Bu seviyenin üstüne çıkması durumunda trend yukarı yönlü olabilir.

Hacimde düşüş gözlemlenmektedir. Bu da oynaklığın azaldığı ve sert hareketlerin gözlemlenmeyeceği anlamına gelebilir.

RSI ise yaklaşık 43 seviyesinde bulunuyor. Aşırı satım bölgesine yakın olduğu için düşüşten daha çok yükseliş gözlemlenme ihtimali daha fazla görünüyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XRP-04.24-2

Şu anda oldukça önemli olan 0,67 dolarda bulunan destek seviyesine doğru ilerliyor. Bu seviyede tutunamazsa 0,54 dolara kadar da gerilemesi muhtemel görünüyor.

Olası yükseliş senaryosunda ise 0,78 dolara kadar yükseliş gerçekleştirebilir. Kırılımın gerçekleşmesi sonrasında destek olarak doğrulayabilirse 0,88 dolar seviyesini test etmek isteyecektir.

Ayrıca hem psikolojik hem teknik direnç olan 1 dolar seviyesini kırdıktan sonra yaklaşık yüzde 13 daha yükselerek 1,13 dolardaki dirence ulaşmak isteyecektir.

Boğaların güç kazanması durumunda ise 1,41 dolardaki direnci kolaylıkla kırabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster