Ripple (XRP) Destekten Tepki Almayı Başaracak mı?

Eski projeler arasında yer almasına rağmen hala üst sıralarda yerini koruyan XRP için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
xrp2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP Haftalık Grafik Yorumu

XRP-06.02-1

Sizler için bu yazımda, geleneksel finans sistemlerine karşı bir alternatif olarak yani para transferlerinde blok zincirinin kullanılmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkmış olan ve SWIFT adını verdiğimiz bankalar arası ağın yerini almak için tam gaz çalışmalarına devam eden Ripple’ın varlığı olan XRP analizi yapacağım.

Düşen bir formasyon içinde işlem gördüğünü rahatlıkla söyleyebilirim. Yaşadığı bu büyük düşüşe rağmen hala desteğini aşağı yönlü kıramadı. Şu anda da 0,36 dolar – 0,34 dolar bandındaki desteğini test etmek istediği anlaşılıyor. Bu seviyede tutunamazsa 0,19 dolar ile 0,17 aralığındaki destek bölgesine kadar gerileme ihtimali var.

Yukarı yönlü hareketi tercih ettiği taktirde ise 0,51 dolar – 0,55 dolar direncini test edecektir. Kırılım gerçekleşirse de 0,79 dolar – 0,85 dolar bandına kadar ulaşacağını düşünüyorum.

  • RSI şu anda aşırı satım bölgesine çok yakın şekilde seyrediyor. Geçen hafta tam sınırdan döndü. Bu bölgeye olası düşüş sonrasında fiyatta yukarı yönlü tepki beklenebilir.
  • Chaikin para akışının şu anda iç açıcı görünmediğini söyleyebilirim. Negatif bölgede olmasına rağmen aşağı yönlü ivme kazanmış durumda.
Destek Seviyeleri 0,36-0,34 0,19-0,17
Direnç Seviyeleri 0,51-0,55 0,79-0,85

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XRP-06.02-2

Kısa vadeli destek ve direnç seviyelerini ele aldığımızda, şu anda 0,4 dolardaki direncine doğru hareket ettiğini görüyoruz. Bu seviyeyi kırmayı başarırsa 0,41 dolara ve ardından 0,42 dolara ulaşma ihtimali var.

Piyasalardaki düşüş devam ederse ve bu da altcoinlere yansırsa 0,39 dolara ve ardından 0,37 dolara gerileyebileceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 0,39 0,37
Direnç Seviyeleri 0,4 0,41
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster