Ripple (XRP) Destek Seviyesinin Altına Düştü!

Oldukça önemli olan destek seviyesinin altına düşüş yaşayan XRP için diğer önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
xrpp

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP Günlük Grafik Yorumu

XRP-05.10-1

Sizler için bu yazımda, piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para olan XRP analizi yapacağım. Bildiğiniz üzere LUNA ve UST üzerinden yayılan haberler sonucunda piyasada genel olarak adeta bir çöküş gerçekleşti. XRP’de bundan nasibini aldı ve 0,47 dolara kadar düştü.

Mor kutu ile gösterdiğim 0,56 dolar bölgesindeki destekten aşağıya düştüğü için olası yükseliş senaryosunda bu seviyenin üzerine çıkarak tekrardan destek olarak doğrulamaya ihtiyacı var.

Yükselişin devam etmesi durumunda ise 0,65 dolar, 0,79 dolar ve 0,91 dolar seviyelerinde bulunan dirençlerini test edeceğini düşünüyorum.

  • RSI şu anda aşırı satım bölgesinin 1 seviye üzerinde bulunuyor. Günlük grafikte kaydedilen yeşil mumun sebebi ise dün aşırı satım bölgesine düşmesi olabilir.
  • MACD göstergesinin de negatif bölgede olduğunu görüyoruz. Burada gerçekleşecek kesişim sonucunda da yükseliş senaryosunun destekleneceğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 0,47 0,39 0,24
Direnç Seviyeleri 0,56 0,65 0,79

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XRP-05.10-2

Şu anda 0,47 dolardaki desteğinden tepki almayı başaran XRP’nin ilk olarak 0,52 dolardaki direncini test ettiğini görüyoruz. Kırılımın gerçekleşmesi durumunda 0,57 dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum.

Piyasadaki olumsuzluk kaybolmaya başlarsa bu sefer de 0,61 dolardaki direncini test etme şansı var. Fibonacci düzeltmesi ile çizdiğim direnç seviyeleri arasında 0,65 dolar seviyesi de bulunuyor.

Destek Seviyeleri 0,47 0,33 0,2
Direnç Seviyeleri 0,52 0,57 0,61
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster